Magyar Péter trágár szavakkal gyalázta a gyermekotthon vezetőjét

POLITIK
Létrehozva: 2020.07.17.

Brit védelmi miniszter: a jövő háborúit az űrben vívjuk, erre fel kell készülni

A liberális főáramú média körberöhögte Donald Trumpot, amikor tavaly decemberben megalapította az úgynevezett Űrhaderőt. A történelem viszont az elnököt igazolta, akinek a példáját ma már a britek és a franciák is követnék.

Szerző Gaál József

Ben Wallace brit védelmi miniszter szerdán felszólalt a londoni Légi és Űrvédelmi Konferencián, ahol biztonságpolitikai szakértők, a hadiipar fejesei és az elhárításnál dolgozó felső vezetők osztják meg a gondolataikat egymással minden évben.

A tárcavezető politikus közel fél órás beszédében elmondta, hogy az emberiség a világűrben fogja megvívni a jövő háborúit, ennek megfelelően pedig az Egyesült Királyságnak rohamtempóban kell fejlesztenie a védelmi képességeit, hogy reagálni tudjon az olyan ellenséges szereplőkre, mint Oroszország és Kína.

„A hadászat tekintetében nagyon megváltozott a globális kép. Ma már szinte mindenhonnan fenyegetésnek vagyunk kitéve, még a világűrből is. Az Egyesült Királyságnak el kell kezdenie felkészülni a 2030-as, 2040-es, vagy akár a 2050 légi- és űrkörnyezetre. A versenytársaink szépen csendben elhúztak mellettünk; Oroszország és Kína például már támadó fegyvereket fejleszt az űrben. Ez komoly aggodalomra ad okot, hiszen ezek az országok rövidesen képesek lesznek arra, hogy megsemmisítsék a kommunikációs műholdjainkat. Ez pedig nem csak a civil szférát veszélyezteti, hanem a megfigyelési rendszereinket és az infrastrukturális kommunikációt is: a mobiltelefonoktól kezdve egészen a tőzsdéig. Ez az oka annak, hogy a jövőben gyakran fontosabb lesz az, ami fölöttünk van, mint ami előttünk” – fogalmazott Ben Wallace.

A politikus elmondása alapján az oroszok és a kínaiak már rendelkeznek támadó jellegű űrfegyverekkel. Például képesek a Földről olyan nagy teljesítményű lézernyalábot kibocsájtani, amivel „elvakíthatják” a műholdakat, illetve olyan alacsony frekvenciájú rádióhullámot, amivel megzavarják a műholdak adást. Sőt, elvileg egy olyan űreszköz fejlesztésén is dolgoznak, ami „információk elfogására” lesz alkalmas.

Ben Wallace szerint Donald Trump amerikai elnök jó döntést hozott, amikor 2019 decemberében megalapította az Űrhaderőt annak érdekében, hogy az Egyesült Államok a Földön kívül is felvegye a versenyt a katonai vetélytársaival. A politikus úgy fogalmazott, hogy az Egyesült Királyságban is létre kéne hoznia egy hasonló védelmi szervezetet, máskülönben azon találják majd magukat, hogy teljesen védtelenek a felülről jövő fenyegetésekkel szemben.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek