RETRO RÁDIÓ

Sokkoló: nőtt a szélvihar halálos áldozatainak száma

Storm Ciara hits Switzerland
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2020. 02. 11. 19:00

Svájcban is életét vesztette egy ember, és így már legalább nyolc halálos áldozata van a nagy területen tomboló, Ciara nevű szélviharnak Európában – jelentette az AFP francia hírügynökség kedden.

Az áldozat egy 36 éves férfi, aki autójával a szél miatt egy kamion pótkocsijával ütközött a nyugati Fribourg város közelében. A balesetben három másik ember megsérült – írja az MTI.

Fotó: MTI

A helyi meteorológiai szolgálatok tájékoztatása szerint a Svájc középső részén fekvő Uri kantonban keddre virradóra óránként 202 kilométeres sebességű széllökéseket is mértek.

Nidwalden kantonban a viharban leszakadt egy villanyvezeték, ami tüzet okozott, és bár ezt sikerül hamar eloltani, a környéken élők egy időre áram nélkül maradtak.

A Ciara vasárnap óta legkevesebb hét másik embernek is a halálát okozta Európa-szerte, többtucatnyian megsérültek, komoly fennakadások voltak a közlekedésben, és az anyagi károk is jelentősek.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.