RETRO RÁDIÓ

Lövések dördültek éjjel Fehér megyében: rendőr sebesítette meg a menekülőt

Lövések dördültek éjjel Fehér megyében: rendőr sebesítette meg a menekülőt
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2020. 01. 23. 13:00

A 45 éves férfi nem volt hajlandó megállni a rendőröknek, és a szondát sem fújta meg.

Szolgálati fegyverével lábon lőtt egy férfit egy rendőr Topánfalván, miután a férfi nem engedelmeskedett a megálljt parancsoló rendőri felszólításnak.

A Fehér Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az eset szerdáról csütörtökre virradóan történt, amikor a topánfalvi rendőrség két éjszakai járőre igazoltatás céljából megállásra szólított fel egy sofőrt.

A sofőr nem engedelmeskedett, ezért a rendőrök üldözőbe vették. Körülbelül kétszáz méteren át követték, majd a gépkocsi vezetője megállt, a járőröző rendőr pedig felkérte, hogy fújjon a szondába, mert megítélése szerint a férfi lehelete alkoholos volt. A sofőr ekkor agresszívvé vált, majd menekülőre fogta a dolgot, és futni kezdett.

A rendőr nyomába eredt, és mivel az üldözött nem állt meg a felszólításra, három figyelmeztető lövést adott le a levegőbe. Mivel ez sem vezetett eredményre, a férfi lábára célozva sütötte el a szolgálati fegyvert. A kocsi 45 éves vezetőjét a lábszárán érte a golyó. Kórházba szállították, és az orvosok megállapították, hogy élete nem volt veszélyben.

A férfi ellen büntetőjogi kivizsgálás indult biológiai mintavétel megtagadása miatt – írja a Maszol.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.