RETRO RÁDIÓ

Három napon belül három támadás történt Európában

Három napon belül három támadás történt Európában
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2020. 01. 07. 20:40

A franciaországi Metzben is a rendőröknek kellett megállítania azt a késsel hadonászó férfit, aki a támadása során a terroristákra jellemző Allah akbar kifejezést kiabálta. Pár napon belül ez már a harmadik egyforma merénylet volt Európában.

Járókelők riasztották a rendőrséget amiatt a férfi miatt, aki egy boltból kisétálva, késsel a kezében járkált az utcán és meglehetősen zavartan viselkedett. A támadó a kiérkező egyenruhásokra is rátámadt, közben pedig azt ordítozta, hogy Allah akbar, vagyis Allah a legnagyobb. A rendőrök önvédelemből végül lábon lőtték, és így sikerült is ártalmatlanítani az elkövetőt, akit a sérülései miatt kórházba kellett szállítani. A Le Figaro nevű francia lap értesülései szerint a férfi a hatóságok adatbázisában szélsőséges iszlamistaként szerepelt.

Az eset azért is döbbentette meg annyira a francia közvéleményt, mert mindössze két nappal történt azután, hogy Párizsban a rendőröknek szintén lövésekkel kellett megállítania egy Allah akbaros merénylőt. A párizsi támadás során egy ember életét vesztette, két másik pedig megsérült. A hatóságok annyit közöltek az elkövetőről, hogy nemrég tért át az iszlám hitre, aminek során radikalizálódhatott. A pontosan meg nem nevezett tettest a rendőrök agyonlőtték.

A németországi Gelsenkirchenben vasárnap este lőttek le a rendőrök egy török állampolgárságú migránst. A 37 éves férfi a rendőrőrs előtt várakozó egyenruhásokra támadt rá Allah akbar felkiáltással. Amikor felszólították, hogy maradjon egy helyben, a támadó nem engedelmeskedett, így az elkövetőt egy 23 éves rendőr önvédelemből agyonlőtte. Ebből a szempontból tehát a 2020-as statisztika döbbenetes: három napon belül három iszlamista indíttatású merénylet történt.

A szélsőséges iszlamista indíttatású terrorizmus egyre inkább jelen van az európai városlakók életében. Egy 2019-es tanulmány szerint a 2000 óta Európában elkövetett merényletek 91 százaléka radikális iszlamista indíttatású volt. A támadások során 2000 és 2018 között összesen 753 ember vesztette életét.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.