RETRO RÁDIÓ

Menekítik az embereket a bevásárlóközpontokból, bombatámadástól tartanak Moszkvában

Úgy lehet használni, mint egy szirénát
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2019. 12. 02. 17:30

Két bevásárlóközpontot és 11 kerületi bíróságot fenyegettek meg Moszkvában.

Két bevásárlóközpontot és 11 kerületi bíróságot fenyegettek meg Moszkvában hétfőn bombatámadással orosz hírügynökségek jelentései szerint. A fenyegetett épületeket kiürítették, de később nagy részükben újraindult a munka.

A fővárosi bíróságok címére már csütörtök óta érkeznek robbantással fenyegető online üzenetek.

2017-ben Oroszország-szerte több millió embert kellett kimenekíteni nyilvános helyekről hasonló, robbantásos merényletre figyelmeztető üzenetek miatt. A riasztások akkor is hamisnak bizonyultak. A fenyegetések az idén januárban újrakezdődtek.

Az RBK gazdasági napilap szerint amíg 2017-ben a fenyegetések rendre telefonon, előre felvett hangüzenetben érkeztek, addig most a bűnözők az e-mailt részesítették előnyben.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.