kulcsár edina
A 2015-ös migrációs válság kezdete óta egyre több a TBC-s megbetegedés Németországban. A legnagyobb baj, hogy migránsok a fertõzõ betegség olyan fajtáját hurcolják be Európába, amire az eddig használt antibiotikumok rezisztensek.
Németországban egyre nagyobb pánikot kelt az a tény, hogy az országban regisztrált TBC-s betegek háromnegyede külföldi. Az egészségügyi hatóságok közlése szerint a legtöbb fertőző beteg Szomáliából, Eritreából, Afganisztánból, Szíriából és Romániából származik. Egy berlini intézet tanulmányából kiderült, hogy míg a migrációs válság előtt, vagyis 2014-ben 5426 tuberkulózisos esetet regisztráltak az orvosok, addig 2016-ban már majd’ hatezerre nőtt ez a szám - írja a Welt. 2017-ben enyhe visszaesés volt tapasztalható, ekkor ugyanis már jóval kevesebb bevándorló érkezett Németországba, mint az azt megelőző két évben.
Ez úgy fordulhat elő, hogy Afrikában vagy a Közel-Keleten a TBC egy másik típusa van jelen, amit a migránsok akaratlanul is, de behurcolhatnak Európába. A német kormány azt ígéri, hogy haladéktalanul elkezdenek új diagnosztikai rendszereket és gyógyszereket kifejleszteni, amely része lesz egy új, globális egészségügyi politikának.
Az egészségügyi világszervezet (WHO) jelentése szerint évente több mint kétmillió ember hal meg a tuberkulózisos betegség következményeiben.