tóth gabi
Ez az elsõ olyan felmérés, amely konkrét számokkal segítheti a családegyesítésrõl gondolkodó új német kormányt. A Világgazdasági Intézet adatai szerint a muzulmán családmodell nyugaton sem változik meg.
Azt eddig is tudtuk, hogy a muszlim nők elsőrendű feladata, hogy gyermeket szüljenek és kiszolgálják a “felettük álló” férjüket. 2014 óta Németországba körülbelül 2 és fél millió bevándorló érkezett és ezek háromnegyede fiatal férfi. Most jelent meg az első olyan statisztika, amely arról szól, hogy a velük érkezett 5-600 ezer nő közül vajon hányan álltak munkába?
A Világgazdasági Intézet (IfW) új kutatása szerint a Németországba érkezett muszlim nőknek
88,5 százaléka ragaszkodik a hagyományos családmodellhez, azaz nem vállal semmilyen kereső hasznos munkát.
11,5 százalékuk, tehát nagyjából 50 - 60 ezer nő helyezkedett el és ennek a duplája állította azt a felmérésben, hogy valamit kezdeni szeretne magával a családban betöltött hagyományos szerepén felül is.
Ez nem fog könnyen menni, mert a kutatás szerint a nők sokkal kevésbé hajlamosak megtanulni a német nyelvet, mint a férfiak.
A felmérés adatai azért fontosak, mert az új német kormány megalakulásával ismét terítékre fog kerülni a családegyesítés kérdése, azaz hogy a Németországba érkezett féfiak hány otthon hagyott, elsősorban női családtagot hívhatnak magukhoz. Akiknek döntő része – mint látható – ugyanúgy nem lesz adófizető polgár.
Ruud Koopmans szociológus az "asszimiláció vagy multikulturalizmus" című tanulmányában azt is kimutatta, hogy a hagyományos családmodell és a muzulmán nők alacsony munkaerő-piaci részvétele sokkal nehezebbé teszi a családok alkalmazkodását a nyugati társadalomhoz.
Forrás: Voiceofeurope