KIAJOBB

Szerző ML

Létrehozva: 2024.04.18.

Ez nagyot szólna, Szoboszlaiéktól csak a szokásos bravúrt várják el

Nehéz helyzetben van a Liverpool, amelynek háromgólos hátrányt kell ledolgoznia az Atalanta ellen az Európa-liga negyeddöntőjében. Idegenben ez kifejezetten nehéz feladatnak tűnik, de a csapat már többször mutatott be hatalmas fordításokat.

Óriási meglepetést okozott az Atalanta az Európa-liga negyeddöntőjének odavágóján, amely az Anfield Roadon ütötte ki 3-0-ra a Liverpoolt. Ezzel Szoboszlai Dominikéknak extra teljesítményre lesz szükségük, ha Bergamóban fordítani szeretnének (21:00, M4 Sport). Jürgen Klopp irányításával már többször képes volt szinte lehetetlen helyzetből visszajönni a Liverpool.

2019-ben a Liverpool az egész világot sokkolta a Barcelona elleni fordításával / Fotó: AFP

A legnagyobb sokkot 2019 májusában okozta a csapat, amikor a Bajnokok Ligája elődöntőjének visszavágóján a Lionel Messivel felálló Barcelonát fogadta. A katalán sztárcsapat otthon simán nyert 3-0-ra. A Liverpool viszont nem ismert lehetetlent és már a hetedik percben megszerezte a vezetést a visszavágón, az 56. percre pedig ledolgozta a háromgólos hátrányát. A 79. percben aztán az ikonikussá vált, gyorsan elvégzett szöglet után Divock Origi duplázott, a Liverpool így pedig hosszabbítás nélkül jutott be a döntőbe, amit aztán 2-0-ra megnyert a Tottenham ellen.

Az Európa-ligában szintén összejött egy nagy bravúr. 2016 áprilisában a negyeddöntő odavágóján a Borussia Dortmund ellen 1-1-es döntetlen született. Az Anfield Roadon aztán az 57. percben már 3-1-re vezetett a sárga mezes együttes, úgy tűnt, a Pool hazai pályán fog kiesni. Philippe Coutinho és Mamadou Sakho góljaival döntetlenre módosult az állás majd a 91. percben érkezett Dejan Lovren fejese, amivel a Liverpool végül elképesztő dráma után bejutott az elődöntőbe. Érdekesség, hogy ez volt Klopp első liverpooli szezonja, a német tréner pedig pont a Dortmundtól érkezett Angliába.

Az Atalantával egyszer már találkozott a Liverpool, akkor a Bajnokok Ligája csoportkörében csaptak össze. Az Anfielden akkor szintén nyert az olasz együttes, Bergamóban azonban kiütéses győzelmet aratott a Liverpool és 5-0-ra mosta fel a padlót az Atalantával. Diogo Jota és Mohamed Szalah duplázni tudott, Klopp csütörtökön mindkettőjük játékára számíthat.