Létrehozva: 2023.05.17.
Módosítva: 2023.05.17.

Örömszavak az öltözőből, megszólaltak a győztes magyarok

A magyar jégkorong-válogatott legyőzte Franciaországot a világbajnokságon, a győztes gólt szerző Bartalis István nem volt maradéktalanul elégedett, de így is boldog.

Mint arról beszámoltunk, hosszabbításban elért győzelmet aratott a magyar férfi jégkorong-válogatott a világbajnokságon. A bennmaradásért küzdő együttes a nagy rivális franciákkal 2-2-re végzett, majd a ráadásban ütötte be a harmadik gólt. Így kettő pontot szereztünk, igaz, három volt a terv.

Az Origo tudósítója a finnországi Tamperében, a meccs helyszínén szólaltatta meg a meccs hőseit. A győztest gólt szerző Bartalis István szerint ebben a meccsben több is lehetett volna.

„Három pontot szerettünk volna, kettő lett belőle, persze így is örülünk. Minden sikerült, egyedül talán amiatt lehetünk bosszúsak, hogy kettős emberelőnyből nem lőttünk gólt. S, hogy ez életem gólja-e? Majd kiderül a végén” – mondta a csatár.

A csapat 44 napot készült együtt a tornára, a játékosok szerint ez meg is látszik a teljesítményükön. A meccsen először, 1-0-s francia előnynél egyenlítő Stipsicz Bence is tudja, kell még bravúr.

„A három ponttal gyakorlatilag biztos lett volna a bennmaradásunk. A folytatásban kell még pontokat szereznünk, és akkor meglesz” – mondta Stipsicz.