kulcsár edina
Az aranyponttal tokiói bronzérmes dzsúdós, Tóth Krisztián szerezte az 500. olimpiai medálunkat. Mutatjuk, kik voltak a nagy elődök.
Tóth Krisztián szerdai harmadik helyezése révén Magyarország megszerezte az 500. nyári olimpiai érmét.
Az 1896-os kezdéstől máig olyan világnagyságok nevéhez fűződtek a mérföldkövek, mint például Papp László és Wichmann Tamás.
A háromszoros magyar csúcstartó atléta 100 méteres síkfutásban lett harmadik (hármasugrásban pedig negyedik).
A magyar szabadfogású birkózóstílus kialakítója az első olimpiáján, 1928-ban (Amszterdam) még kötöttfogásban indult, de 1932-ben szabadfogásban lett második, s végül 1936-os (Berlin) aranyérme után vonult vissza.
Háromszoros olimpiai bajnok bokszlegendánk első, középsúlyú győzelme volt jubileumi. „Papp Laci” később 1952-ben (Helsinki) és 1956-ban (Melbourne) is nagyváltósúlyban ért a csúcsra.
A legendás Fradi-focista, Rudas Ferenc felesége a Vasas atlétájaként, gerelyhajításban lett második.
A tornászok összetett női csapatversenyében harmadik magyar válogatott névsora: Békési Ilona, Császár Mónika, Kelemen Márta, Kéry Anikó, Medveczky Krisztina, Nagy Zsuzsanna.
Tavaly elhunyt kilencszeres kenukirályunk harmadik olimpiai érme volt a 300. magyar medál. Korábban 1968-ban (Mexikóváros) és 1972-ben (München) is ezüstöt nyert 1000 méteren.
Ez volt párbajtőrvívónk első olimpiai érme, egyéniben. Később 2004-ben (Athén) csapatban ezüstig jutott, 2016-ban (Rio de Janeiro) pedig egyéniben ezüstöt, csapatban bronzot szerzett.
A 90 kg-os súlycsoportban versenyző cselgáncsozó 2016-ban (Rio) a nyolcaddöntőben kiesett, a tokiói játékokon viszont hősies küzdelemmel, harmadik helyezettként megszerezte a magyar sport 500. olimpiai érmét.