
Van egy autó Veszprémben, ami hazaviszi a részegeket és közben az ördögöt is kiűzi belőlük
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a RipostMobil ördögűzést vállal, házhoz is megy és ha ez nem lenne elég, az illuminált személyeket is diszkréten hazaszállítja. Egy különös feliratokkal ellátott autó bukkant fel Veszprémben, a róla készült fotók pedig pillanatok alatt bejárták az internetet.
Van egy autó Veszprémben, amelyről jelenleg többet beszélnek a helyi Facebook-csoportokban, mint sok hírességről. A jármű oldalán ugyanis egy meglehetősen szokatlan szolgáltatás hirdetése olvasható: „Mobil ördögűzést vállalunk, házhoz is megyünk.”

Fotó: Veszprémben láttam Facebook
A fotó villámgyorsan kezdett terjedni az interneten és sokan azt hitték, valamilyen ügyes photoshop-tréfáról van szó. A Veol által közölt képekből azonban kiderült: a jármű valóban létezik, ráadásul a másik oldala legalább ennyire figyelemre méltó.
Ott ugyanis az olvasható, hogy a tulajdonos „illuminált személyek diszkrét hazaszállítását” is vállalja. A két szolgáltatás között első pillantásra nehéz összefüggést találni, bár egyes kommentelők szerint, egy-egy péntek esti buli után akár mindkettőre szükség lehet.
Az autó olyan szolgáltatást biztosít, ami hétköznapi embereknek elérhetetlen
A rejtélyes jármű azonban nemcsak a felirataival borzolja a kedélyeket. A legtöbb hozzászólót ugyanis egy sokkal gyakorlatiasabb kérdés foglalkoztatja: hogyan lehet megrendelni a szolgáltatást?
A kocsin ugyanis se telefonszám, se weboldal, se e-mail-cím nem található. A helyi csoportokban hamar megszülettek a magyarázatok.
A diszkréció miatt biztos csak ajánlással működik
– vélekedett egy hozzászóló. Mások konkrétan az elérhetőséget keresték.
Mi a telefonszám? A férjem kérdezi…
– írta egy kommentelő, aki valószínűleg nem ördögűzésre szeretett volna időpontot foglalni.
Az autó oldalán egyébként az „Ataraxia” név is szerepel, a másik oldalon piros betűkkel, feltűnően nagy méretben az ATARAXIA felirat látható. Ez önmagában is árulkodó. Az ataraxia az ókori görög filozófiában olyan lelkiállapotot jelent, amikor semmilyen külső esemény nem képes kizökkenteni az embert a nyugalmából. Magyarán: teljes higgadtság és zavartalanság. Ha így nézzük, a név tökéletesen passzol a szolgáltatáshoz. Akár ördögöt űznek, akár ittas utasokat fuvaroznak, a cél ugyanaz lehet: helyreállítani a lelki békét.
Utánanéztünk annak is, hogy hivatalosan létezik-e ilyen vállalkozás. Taxi- vagy személyszállító szolgáltatást Ataraxia néven nem találtunk a nyilvántartásokban. Igaz, a cégjegyzékben szerepel egy ilyen nevű vállalkozás, de annak semmi köze a személyszállításhoz: informatikai rendszerekre specializálódott.
Egy biztos: megtalálták a piaci rést. Sokan ugyanis arra hívták fel a figyelmet, hogy a hagyományos taxik nem mindig örülnek az erősen ittas utasoknak. Előfordul, hogy a sofőrök inkább nem vállalják a fuvart, különösen akkor, ha az utas állapota problémásnak tűnik. Márpedig igény bőven akadna egy olyan szolgáltatásra, amely garantáltan hazaviszi azokat, akik már nem ülnének volán mögé, nincs józan sofőr ismerősük, és nem akarnak az utcán maradni hajnalban. Hogy a mobil ördögűzés pontosan hogyan működik, arról egyelőre nincs információ. Lehet, hogy csak egy remek poén az egész. De az is lehet, hogy Veszprémben már régóta működik egy olyan szolgáltatás, amely egyszerre gondoskodik a démonokról és a másnaposságról, méghozzá diszkréten.






