
Új jövevénnyel bővült a fővárosi állatkert - még ők sem számítottak rá
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a RipostA kölyökkel hamarosan a látogatók is találkozhatnak.
Amire vágytunk, de nem számítottunk: megszületett Bohus és Lucy kölyke - írta a Fővárosi Állat- és Növénykert Facebook-oldalukon, mellékelve egy képet a tündéri új jövevényről, egy Pallas-macska kölyökről.

Pallas-macska kölyökkel bővült a fővárosi állatkert
Míg vannak, akiknek a nyári naplementék és langyos esték hozzák meg a kedvét a romantikiázáshoz, addig a Pallas-macskák szerelmei élete általában a zord, téli időjárásban bontakozik ki. A történtek fényében talán valahol megbocsájtunk az év eleji mínuszoknak és havazásnak, ami úgy tűnik, remek miliőként szolgált a manul-nászhoz
- írta az állatkert.
Bejegyzésükben elárulták, hogy fiatal nőstényük, Lucy 2025 decemberében érkezett hozzájuk, de nem vitte túlzásba az ismerkedést, ennek ellenére a gólya úgy tűnik, most hozott egy apró macskát.
Lucy az undok személyiségével szédítette meg Bohust. Manuljaink méltó társa találtak a világuralomra törő tervek szövögetéséhez. A faj párzási időszaka január-február környékére esik, így a családalapítás gondolata valószínűleg már az első randevúikon felmerült.
Lucy érkezésével céljuk az volt, hogy újra Pallas-macska szülessen az állatkertben, de még őket is meglepte, hogy ez ilyen korán sikerült. A macska dús bundája pedig egy ideig jól elrejtette az árulkodó jeleket.
Tudjuk, mit gondoltok, a kölyök ártatlan, bolyhos kis gombócnak tűnik, de senkit ne tévesszen meg a látszat, manuléknál az ítélkezés és a rossz modor családi vonás, csak ez éppen még nem ült ki az arcára.
- írta az állatkert a kölyökről. Hozzátették, hogy az új jövevény egy teljesen egészséges hím, és Lucy, aki először lett anya, is megfelelően törődik vele.
Az állatkertben utoljára 2022-ben születettek Pallas-macskák, akinek A betűs neveket adtak. Az egyetlen nőstény Altana lett, öt fivérét pedig Aldannak, Algyrnak, Arkasnak, Aysennek és Aytasnak keresztelték, így most lehet az új jövevény neve B betűvel fog kezdődni.
Hamarosan a látogatók is találkozhatnak a kölyökkel, aki az India-ház melletti bemutatóhelyen lesz látható.






