RETRO RÁDIÓ

Így intenek be a gazdáknak: a Mercosur-megállapodást akár a bírósági ítélet előtt is végrehajthatják

Létrehozva2026. 02. 03. 19:00

Friedrich Merz kancellár minél hamarabb életbe akarja léptetni a Mercosur-megállapodást. Orbán Balázs a Mercosur-ügy kapcsán hangsúlyozta, hogy az európai gazdák nem számíthatnak a néppárti vezetésű nagykoalícióra.

Az Európai Néppárt elárulta a gazdákat. Friedrich Merz kancellár szerint a Mercosur-megállapodást életbe kell léptetni, sőt, már úgy nyilatkozott a Mercosur-ügy kapcsán, hogy a megállapodást a Bizottság akár a bírósági ítélet előtt is végrehajthatja, "minél hamarabb". Az is kiderült, hogy a Tisza Párt sem fog kiállni a magyar gazdák érdekeiért - írja a metropol.hu.

Orbán Balázs: "a Mercosurról szóló döntést bíróság elé küldték, eljátszva, hogy a néppárti képviselők az emberek érdekeit képviselik"

A Mercosur-megállapodás részeként a dél-amerikai országok a mezőgazdasági termékeiket korlátozás nélkül tudják bejuttatni az európai piacokra. Ursula von der Leyen az Európai Bizottság elnöke olyan megállapodást írt alá, amely figyelmen kívül hagyja az európai  mezőgazdaság érdekeit.

@metropol.napilap

Orbán Viktor: Brüsszel a gazdák ellenfele A miniszterelnök a kaposvári Háborúellenes Gyűlésen mondott fontos beszédet. #metropol #orbánviktor #hegy #kaposvár

♬ eredeti hang – Metropol - Metropol

Orbán Balázs a Miniszterelnök politikai igazgatója Facebook posztjában azt írta;

A megállapodás részeként a dél-amerikai országok a mezőgazdasági termékeiket korlátozás nélkül tudják bejuttatni az európai piacokra, vagyis a Bizottság elnöke olyan megállapodást írt alá, amely súlyosan aláássa az európai – és különösen a magyar – mezőgazdaság érdekeit.

Ursula von der Leyennek mégsem kellett a népharag elszenvedésétől tartania, hiszen  Manfred Webernek köszönhetően a kezdetektől teljes mértékben maga mögött tudhatta az Európai Parlament nagykoalíciójának támogatását — az Európai Néppártot, a Szocialistákat és a liberálisokat.

A fideszes politikus azt is monda hogy azért ellenzik a Mercosur-megállapodást, mert rendkívül egyenlőtlen versenyre kényszeríti az európai, illetve a magyar gazdákat is. Az európai és a magyar gazdáknak ugyanis olyan óriásgazdaságokkal kell majd versenyezniük, akiknek nem kell ugyanazon szabályoknak megfelelni. Ráadásul ezzel párhuzamosan csökkentik az európai gazdák támogatását.

Orbán Balázs rámutatott; ezt az Európai Néppárt „hozta össze”, a „Tisza-féle Európai Néppárt” akarja megvalósítani. Ursula von der Leyen az agrárbiztoshoz hasonlóan a Néppártból érkezik, csak úgy, mint az Európai Parlament hangadói, akik ugyanezen a véleményen vannak.

Ezért is van szükség rendszerszintű változásra Európában, mert a néppárti vezetésű nagykoalíció tagjai számos alkalommal bizonyították, hogy nem számíthatnak rájuk az európai gazdák. A Néppárt hazai lerakatától, a Tisza Párttól nem várható, hogy kiálljanak a magyarok érdekéért, hiszen ők maguk is részei ennek a színjátéknak. Ismét bebizonyosodott hát, hogy a Fidesz a biztos választás

– fogalmazott Orbán Balázs.
 

Ripost hírek
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.