RETRO RÁDIÓ

Zsigó Róbert: Havi 49 ezer forint adót szedne be a nyugdíjasoktól a Tisza!

Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2025. 10. 18. 11:26
Frissítve2025. 10. 18. 11:26

Erre hívta fel az idősek figyelmét.

"Havi 49 ezer forint adót szedne be a nyugdíjasoktól a Tisza!" - írta a Facebookon közzétett posztjában Zsigó Róbert, amelyben egy videót is megosztott.

Az idősekhez szólt Zsigó Róbert / Fotó: Kulturális és Innovációs Minisztérium

Zsigó Róbert a videó elején azt közölte, a nyugdíjasokhoz kíván szólni, mivel mindannyiukat érinti az, ami a héten kiderült, és nagyon fontos, hogy el is jusson mindenkihez.

A Tisza szakértője elmondta: arra készülnek, hogy akár 20%-os adót vessenek ki a nyugdíjasokra. Tehát nemcsak a dolgozók fizetését adóztatnák meg 22-33-%-os személyi jövedelem-adóval, hanem a nyugdíjakat is megadóztatnák! Épp, ahogy Brüsszel elvárja tőlük: adóemelések, megszorítások, hogy legyen miből finanszírozni a háborút. A 20%-os nyugdíjadó azt jelenti, hogy átlagosan havi 49 ezer forint adót szedne be a nyugdíjasoktól a Tisza! Egy 246 ezer forintos átlagnyugdíjnál a Tisza adó évi 590 ezer forint csökkenést jelentene

- mondta el Zsigó Róbert, kiemelve, hogy ez felháborító és elfogadhatatlan. Hozzátette, a rezsicsökkentést is el akarják venni a nyugdíjasoktól. 

A kormánypártok a nyugdíjasok mellett állnak: nem csökkenteni, hanem emelni kell a nyugdíjakat, és mi így is teszünk minden évben. Novemberben érkezik a nyugdíjkiegészítés, januárban a nyugdíjemelés, februárban pedig a 13. havi nyugdíj

- zárta a mondandóját a Kulturális és Innovációs Minisztérium parlamenti államtitkára.

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.