RETRO RÁDIÓ

De hogyan lesz Orbán Viktor október 23-án egyszerre két helyen?

WM
Szerző
WM
Létrehozva2025. 10. 16. 14:40

Egyszerre kellene a Kossuth téren és Brüsszelben is lennie. Úgy tűnik, megvan a megoldás.

Orbán Viktor a Mandinernek adott exkluzív interjújában beszélt arról, hogy bár többször jelezte a brüsszeli bürokratáknak, hogy ne október 23-ára tegyék az uniós csúcsot, ezt rendszeresen figyelmen kívül hagyják. Így van ez idén is, ezért a magyar miniszterelnöknek egyszerre kellene lennie a budapesti Kossuth téren az állami ünnepségen és Brüsszelben az uniós csúcson. 

20250701-_SSC8914
Orbán Viktor 13 órakor beszédet mond a Kossuth téren, majd Brüsszelbe siet az uniós csúcsra / Fotó: Csudai Sándor / Origo

Hiába magyarázom Brüsszelben most már évek óta, nem először fordul elő, hogy a nemzeti ünnep napjára teszik az EU-csúcsot, október 23-ára

- jelentette ki Orbán Viktor. A kormányfő elárulta, miután az EU-csúcs már hamarabb megkezdődik, mint hogy ő odaérne, a megérkezéséig a magyar álláspont képviseletét rábízza valakire.

Kénytelen vagyok írásban is elküldeni a magyar álláspontot ezekben a kérdésekben és a vitára pedig felkérjük majd valószínűleg a szlovákokat, Fico miniszterelnök urat, hogy amíg meg nem érkezem, addig a magyar álláspontot folyamatosan képviselje

– mondta a miniszterelnök, hozzátéve, hogy sűrű nap lesz, de nem lehetetlen.

Amint arról korábban beszámoltunk október 23-án Békemenetet is szerveznek. Várhatóan több százezer ember gyűlik majd össze a rendezvényen. A tervek szerint a gyülekező reggel 9 órakor lesz a Margit híd budai hídfőjénél, 11 órakor indulnak el, a hídon áthaladva ráfordulnak majd a Nyugati térre, ezután pedig az Alkotmány utcába, végül a Kossuth Lajos térre érnek, ahol 13 órától Orbán Viktor mond ünnepi beszédet.

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.