RETRO RÁDIÓ

Rejtélyes támogató licitált a beteg Bori mandalájára – a hypotón kislány gyógyulásáért indult meg a verseny

Létrehozva2025. 10. 27. 18:00

Egy különleges mandala került kalapács alá az Aranyhaj Világa Alapítvány javára, nemes céllal: Bori egészségének támogatására. A licitálók között ezúttal egy titkos jótevő is feltűnt, akinek kilétét most feltárjuk. Az idős hölgy már nem először járul hozzá Bori fejlődéséhez jelentős adományával, most újra támogatta a kislány útját a gyógyulás felé. Így küzd Barbara és Bori a betegség ellen!

A 14 éves Bori története mélyen megérint mindenkit aki találkozik vele, ugyanis súlyosan sérült de végtelenségig mosolygós. Bori születése után két héttel jelentkeztek az első tünetek: alig mozgott, fejét mindig ugyanarra az oldalra fordította. Szülei – Laky Barbara és Tamás János – nem nyugodtak bele az orvosi magyarázatba, miszerint csak „lusta” a baba. Kitartásuknak köszönhetően hamar kiderült: Bori hypotóniában szenved, azaz laza izomzata miatt komoly mozgásfejlődési elmaradásai vannak. A betegség nem győzi le Barbarát és a kis Borit!

betegség
A súlyos hypotónia támogatása miatt licitált a bal oldali titkos támogató aki annyit árult el, hogy Katinak hívják. Laky Barbara a jobb oldalon látható. Kezükben a híres aranyhaj mandala Bori gyógyulásáért a betegség ellen. (Fotó: Kovács Dávid) 

Bori gyógyulásáért készült a különleges mandala - betegség elleni remény 

A család végül a Borsóház nevű Nemzetközi Intenzív Terápiás Központban talált megoldást. A kezelések azonban rendkívül költségesek. Hogy finanszírozni tudják Bori gyógyulását, a szülők létrehozták az Aranyhaj Világa Alapítványt, amely mára már nemcsak Borinak, hanem több hasonló sorsú családnak is segítséget nyújt.

A napokban egy különleges jótékonysági aukciót hirdettek meg az alapítvány javára: egy egyedi, kézzel festett mandala került licitre, amelynek bevételét teljes egészében Bori következő terápiás turnusára fordítják.

A mandalának különleges energiája van. Hiszünk benne, hogy aki megvásárolja, nemcsak egy műalkotást, hanem egy esélyt is kap arra, hogy része legyen egy csodában, Bori gyógyulásában – meséli Barbara meghatottan.

A licit során váratlan fordulat történt: Kati, aki általában kerüli a személyes szereplést, németországi magyarként él, de most hazalátogatott, hogy támogassa a magyar gyermekeket. Az eredetileg székely származású idős hölgy már korábban is számos gyermeknek segített, gyakran olvas fel nekik, és szívből támogatja őket. Most rendkívül magas összeggel szállt be a versenybe, ezzel megduplázva az addigi legmagasabb ajánlatot. A titokzatos jótevő továbbra sem kérte, hogy kilétét felfedjék – csak annyit üzent: „Ez Boriról szól. Én csak a háttérből segítek. És boldog vagyok, hogy ő folytatja a felépülését” - meséli Kati miközben felmutatja a liciten nyert mandaláját. 

Kati egy Németországban élő erdélyi magyar hölgy, aki nyugdíjas éveit gyermekek segítésével szereti tölteni. (Fotó: Kovács Dávid)

Megható, hogy vannak még ilyen emberek. Ez a licit számunkra nemcsak anyagi segítség, hanem hatalmas lelki támogatás is 

– tette hozzá Bori édesanyja Laky Barbara. 

Az Aranyhaj Világa Alapítvány azóta is azon dolgozik, hogy a saját nehézségeiken túllépve más családokat is támogassanak, rendezvényeikkel, érzékenyítő programjaikkal és közösségépítéssel.

Most a fókusz újra Borin van. A mandala által elindított licit nemcsak anyagi forrást jelent: reményt ad, hogy a kislány egy nap a saját lábán is biztosan járhat.

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.