
Lebuktak Magyar Péterék: beengednék a migránsokat, különben nincs pénz Brüsszelből
A Tisza elfogadná a migrációs paktumot, mert anélkül nincs pénz Brüsszelből. Lebuktak Magyar Péterék.
Lebuktak Magyar Péterék, ez következik abból, hogy a Tisza Párt tanácsadója szerint egy új kormánynak alkalmazkodnia kell Brüsszel migrációs politikához. Ez gyökeres szakítást jelentene az Orbán-kormány jelenlegi politikájával, amely elutasítja a menekültek beengedését és szétosztását.

Lebuktak Magyar Péterék, és nem először
Korábban a párt alelnöke, Tarr Zoltán több fórumon is arról beszélt, hogy „választást kell nyerni, utána mindent lehet”. Ebbe a sorba illik az Ellenpont által megtalált videó, melyben a Tisza Párt és Magyar Péter tanácsadója, Bod Péter Ákos arról beszél, hogy szerinte kizárólag a „preztizsveszteség” kockázata miatt nem megy bele a migrációs szabályok megváltoztatásába a magyar kormány, ami miatt napi 1 millió euró büntetéssel sújtja az Európai Bíróság hazánkat.
Ezzel szemben az Ellenpont cikke szerint teljesen nyilvánvaló, hogy itt nem büszkeségről vagy presztizsről van szó, hanem arról, hogy a magyar kormány a határon kívül szeretné tartani a migráció okozta negatív hatásokat: a bűnözést, a terrorizmust és a szociális problémákat.
Az Európai Unió által előírt kötelezettség szerint hazánknak a határán belül kellene lefolytatni a migránsokkal szemben a menekültügyi eljárást. A migrációs paktum értelmében pedig szét kellene osztani a beengedett migránsokat.
A vita kapcsán a magyar miniszterelnök többször elmondta, hogy álláspontja szerint
Ha egyszer beengeded a bevándorlókat, nincs visszaút. Ebből az utcából nem lehet kijönni.
Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára is arra hívta fel a figyelmet a közösségi oldalán, hogy a Tisza Párt a migráció kérdésében nem a magyar emberek érdekeit képviseli, hanem Brüsszel diktátumát hajtaná végre.
A párt hivatalos álláspontja szerint a helyzetet „az uniós joggal összhangban” kellene kezelni, ami valójában a migránsok tömeges befogadását és a kvóták szerinti szétosztását jelenti. A poszt szerint ez a brüsszeli nyomásgyakorlás a magyar határon hatalmas migránstáborok létrehozásához vezetne, ahol ellenőrizhetetlen tömegek jelennének meg. Nőne a bűnözés és a terrorizmus veszélye.
A politikus emlékeztetett: a Fidesz–KDNP kormány már tíz éve következetesen ellenáll a brüsszeli migrációpárti nyomásnak, és amíg Fidesz–KDNP kormány van, addig kizárt, hogy Magyarország bevándorlóországgá váljon.






