Létrehozva: 2025.02.06.

Mostantól könnyebben juthatnak pénzhez a vállalkozások: ez a 10 dolog változott február 5-től

Komoly könnyítéseket vezettek be az egyik kis- és középvállalkozások számára elérhető hitelprogramnál. Ennek köszönhetően mostantól könnyebben juthatnak forráshoz a vállalkozások!

Szabados Richárd, kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkár elmondta, hogy 2025. a családok és a vállalkozások támogatásának éve lesz, a kormány célkitűzése pedig a 3%-os gazdasági növekedés elérése. Ehhez elengedhetetlen, hogy a kkv-k olyan finanszírozáshoz jussanak, amely valódi segítséget jelent számukra. Ezért is döntöttek az egyik hitelprogram elemeinek könnyítése mellett.

levél pénz boríték vesztegetés kenőpénz fizetés összeg vállalkozás
Február 5-től könnyebben juthatnak forráshoz a vállalkozások. Fotó: nito /  Shutterstock

Melyik hitelprogram elemei változtak?

A Ginop Plusz (Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program Plusz) hitelprogram elemei. A tíz új, kedvező módosításnak köszönhetően például egyéni vállalkozók is pályázhatnak hitelre és könnyebb lesz tárgyi eszközt is beszerezni a vállalkozásoknak.

Mi az a Ginop Plusz hitelprogram?

A tavaly ősszel indult Új Gazdaságpolitikai Akcióterv egyik kiemelt pillére a vállalkozásokat segíteni hivatott Demján Sándor Program. Ezen keresztül a kormány összesen 1400 milliárd forint forrást juttat a gazdaságba. Ennek része a Ginop Plusz KKV Technológia Plusz Hitelprogram, ami kedvező, nulla százalékos kamatozású hitelt nyújt a vállalkozásoknak. Ennek az igénylési feltételein könnyítettek február 5-től, tíz ponton.

Miért módosítottak a vállalkozásoknak szóló hitelprogram feltételein?

Katona Bence, a Magyar Fejlesztési Bank elnök-vezérigazgatója elmondta: a módosított programok célja, hogy még könnyebben elérhető és még rugalmasabb finanszírozást biztosítsanak a hazai vállalkozásoknak-írja a Világgazdaság.

Ezen a 10 ponton változott a hitelprogram

  1. Megemelték az igényelhető hitelösszeget: Budapesten kívüli projektek esetén 100 millió forintról 150 millió forintra, fővárosi fejlesztés esetén 50 millióról 75 millió forintra.
  2. Nőtt az előleg mértéke: tárgyi eszközök beszerzésére vonatkozóan 100 százalék előleget nyújtanak az eddigi 50 százalékkal szemben.
  3. Eltörlik a minimális létszámra vonatkozó elvárást is, tehát nulla fős cégek is pályázhatnak hitelre, így egyéni vállalkozóknak is elérhető lett.
  4. Eddig csak ingatlan átalakítására, bővítésére, felújítására és korszerűsítésére volt felhasználható a hitel. A módosításnak köszönhetően a Budapesten kívüli projektek esetében megengedik az új ingatlan építését is.
  5. Törölték a tárgyi eszközökre vonatkozó korlátozásokat is, így kis túlzással bármilyen eszköz beszerezhető lesz a hitel keretében.
  6. A digitális eszközök arányát az összköltség maximum 40 százalékára emelték.
  7. A projektek megvalósításának határidejét 18-ról 24 hónapra növelték, ami akár hat hónappal is meghosszabbítható.
  8. Induló, egy teljes lezárt üzleti évvel nem rendelkező vállalkozások is jogosultak lesznek pályázni legfeljebb 25 millió forint erejéig.
  9. Az egyéb elszámolhatósági belső korlátokat is összevonták, egyszerűsítették a projektek hatékonyabb tervezése érdekében.
  10. Azok a vállalkozások is pályázhatnak, amelyek korábban már támogatásban részesültek.

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek