INSIDER

Szerző K. D. R.

Létrehozva: 2025.01.07.
Módosítva: 2025.01.08. 08:45

Ezzel az új módszerrel akarják ellopni a pénzünket: csalásra figyelmeztet az OTP

Újabb csalásra hívta fel a figyelmet az OTP, az adathalászok most a megtakarított pénzünkre akarnak lecsapni. A telefonos csalás célja, hogy a gyanútlan ügyfelek átutalják pénzüket egy úgynevezett „biztonsági bankszámlára", ám ilyen nem létezik.

Karácsony előtt figyelmeztette arra ügyfeleit az OTP, hogy újabb csalás ütötte fel a fejét. A bank szerint újabb megtévesztő telefonos csalási módszer jelent meg, amelynek célja az ügyfelek megtakarításainak megszerzése. A csalók a bank vagy hivatalos szervezetek, hatóságok nevében hívják fel az ügyfeleket és arra próbálják rávenni, hogy pénzüket egy „biztonsági számlára” utalják át. Így bárkit megkereshetnek, hátha sikerül megkaparintani a megtakarításukat.

netes csalások karácsonykor
A csalás célja, hogy megkaparintsák az OTP-s ügyfelek megtakarított pénzét  Fotó: Pexels

A megtakarított pénzünkre pályáznak az új csalási módszerrel

A bank tájékoztatása szerint a hitelesség látszatát próbálják kelteni a csalók, így hamis banki munkatársak, kiberbiztonsági szakértők, sőt néha rendőrök nevében mutatkoznak be, hogy átverjék a gyanútlan áldozatokat. Az OTP felsorolt pár jellemzőt, amiből hamar felismerhetjük, hogy nem a bank keres minket, hanem csalókkal van dolgunk.

  1. Átkapcsolások - Több személy is „bekerül a hívásba” (vezető, technikai szakértő stb.), hogy növeljék a hitelességet.
  2. Sürgetés és fenyegetés - Azt állítják, hogy a számlánk veszélyben van, vagy hogy azonnal cselekedni kell.
  3. Hamis történetek - Kitalált számlaszámokat és neveket használnak, ahová pénzt kellene utalni.  
    Azért, hogy ne essünk a csalók áldozatául, fontos tudni, hogy a bank soha nem kér tőlünk utalást „biztonsági számlára”, hiszen nem létezik ilyen számla. Ráadásul a bank soha nem mutatja be munkatársak igazolványát sem és nem kapcsol át minket más szervezetekhez vagy „szakértőkhöz” ilyen ügyekben.
Aki bedől a csalóknak, annak a megtakarított pénze bánhatja  Fotó: Pexels (Illusztráció!)

Ezt tedd, ha csalók hívnak fel a bank nevében

A bank azt javasolja, hogy ha ilyen hívást kapunk azonnal szakítsuk meg a beszélgetést, és soha ne osszunk meg bizalmas adatokat telefonon, valamint semmiképp se utaljunk pénzt ismeretlen számlaszámra. Továbbá azt kérik, hogy azonnal értesítsük a csalásról az OTP bankot a +36 (1) 366 6800 számon, ha az ő nevükben mutatkozik be a csaló.

Kérjük, hívja fel a családtagjai, idősebb rokonai figyelmét is erre a veszélyre. Egy rövid beszélgetés is sokat segíthet abban, hogy ne váljanak áldozattá. További információkért keresse fel a www.otpbank.hu/adathalaszat oldalunkat.

– írja a bank. 

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek