INSIDER

Szerző Ripost

Létrehozva: 2024.12.25.

Messenger vírus: újabb trükkel próbálkoznak a csalók, tönkreteheti az ünnepeket

Egyre többen esnek a csalók legújabb trükkjének áldozatául. Az úgynevezett Messenger vírus akár valódi profilokon keresztül is érkezhet a telefonodra.

Úgy tűnik a csalók számára a karácsonyi ünnepek időszaka sem szent. Egy vadonatúj Messenger vírus segítségével még akkor is azon igyekeznek, hogy hozzájuthassanak az adataidhoz, valamint a pénzedhez, mikor te békésen töltenéd az időd szeretteiddel.

csalók, csalás, átverés, internet, online, Facebook, Messenger vírus,
A csalók újabban Messenger vírussal próbálnak hozzájutni az adataidhoz és a pénzedhez Fotó: Olvasói fotó

A Ripost egyik olvasója hívta fel lapunk figyelmét arra, hogy a csalók kihasználják, hogy azok számára, akikkel nem tudsz személyesen találkozni, inkább üzenetet küldesz. Valószínűleg számodra is sok ilyen érkezik, melyek között olyan is akad, ami egy-egy vicces mémre vagy máshova irányít.

Pont ezt használják ki azok, akik a Messenger vírust elküldve nemcsak átvernek, hanem az adataid is megszerzik. Ha ügyesek, akár a bankkártya adataid, ezzel együtt pedig a pénzed is megszerezhetik.

A linket tartalmazó csaló üzenet ráadásul arra hívja fel a figyelmed, hogy az általad közzétett egyik bejegyzésed sérti a Facebook közösségi irányelveit, ami miatt be kell lépj a linkre, hogy ellenőrizni tudd, pontosan miről van szó.

Ha 12 órán belül nem erősíti meg és nem tisztázza, fiókját felfüggesztjük. Végleg letiltásra kerül

- olvasható a csalók által küldött üzenetben. Ez első ránézésre talán hasonlónak tűnhet ahhoz a fenyegetéshez, amit egy másik Messenger vírus jelent számodra. Abban látszólag a Meta AI próbál téged figyelmeztetni, hogy 24 órán belül letiltják a fiókod, ha nem követed a csatolt URL-linkben leírtakat.

Már ott hibádzik a dolog, hogy nem URL, hanem URF van a link elé írva. Az üzenet pedig leggyakrabban egy privát, személyes, valódinak tűnő profilról érkezik, esetleg egy ismerősön keresztül. Fontos, hogy ebben az esetben sem szabad a linkre kattintani!

A Messenger vírus nem az egyetlen trükk

Ezek sajnos nem az első esetek az idei évben. Az év végéhez, valamint a karácsonyi ünnepekhez közeledve egyre több hasonló esetről lehetett hallani korábban. Olyan is akadt, hogy egy-egy streaming szolgáltató, például a Netflix nevében küldtek ki üzeneteket a csalók. Többek között az OTP Bank is figyelmeztette már ügyfeleit a csalók újabb és újabb módszereire.

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek