kulcsár edina
A köd és a légszennyezettség nem lesz jó hatással a szervezetünkre. Szakember beszélt az időjárás negatív hatásairól a Ripostak.
Hétfőn egész nap nagy hőingással számolhatsz, a gyorsan melegedő és hűlő időjárás rossz hatással lehet a frontérzékenyekre. Dr. Pintér Ferenc meteogyógyász, a Meteo Klinika igazgatója az időjárás hatásairól beszélt lapunknak.
Szeszélyesen alakul, hogy hol lesz szárazabb, vagy nedvesebb a levegő. Frontérzékeny, időjárásérzékeny emberek esetében hétfőn minden a ködhelyzet alakulásán fog múlni. A ködös, nyirkos, hideg idő bizony nagyon sok ember számára komoly terhelő tényező
- mondta dr. Pintér Ferenc meteogyógyász, aki kiemelte, hogy a frontérzékenyek ízületi panaszokra számíthatnak, mindemellett a ködös területeken a légszennyezettség is nehézségeket okozhat.
A légzőszervi problémákkal élők számára ez egy komoly terhelést jelent, meg fognak erősödni a panaszaik. Gyakrabban jelentkezik nyálkahártya irritáció, ez a szemünk és az orrunk esetében is érezhetővé válik. A magasabb légszennyezettség, a ködös, párás idő és a gyengülő immunrendszer együtt nagymértékben fokozza a megfázások, felső légúti betegségek kialakulásának a kockázatát
- mondta a meteogyógyász, hozzátéve: „Egészen más lesz a helyzet ott, ahol nem alakulnak ki köd, szárazabb lesz a levegő, vagy legalábbis nagyon hamar felszakadnak és sok órás napsütésre számíthatunk, nagy hőingással együtt.”
A Köpönyeg előrejelzése szerint a reggelre képződött köd megszűnése után keleten tartósan rétegfelhős idő várható, míg a Dunántúlon még némi napsütés várható. Délutántól aztán nyugaton is megjelenik a rétegfelhőzet. A tartósan ködfelhős tájakon szitálás kialakulhat. 2 és 9 fok között változik a csúcshőmérséklet.