Marics Peti
A magyarok álláspontja évek óta változatlan: nem akarnak migránsokat, nem akarnak tömeges bevándorlást, nem akarnak migránsgettókat. Brüsszelt azonban ez nem érdekli, rekordbüntetéssel akarják ránk erőltetni az akaratukat.
2014-ben, vagyis éppen 10 éve jelentkeztek az első jelek arra nézve, hogy Európának egy vadonatúj krízissel kell szembenéznie. A Közel-Kelet és Afrika felől érkező migrációs áradat olyan kihívás elé állította a kontinenst, amilyennel több évtized óta nem volt dolga, és amire a mai napig nem sikerült megoldást találnia.
Orbán Viktor miniszterelnök már a válság kirobbanása elején - az uniós vezetők közül elsőként - jelezte, hogy Magyarország nem fogad be illegális bevándorlókat. A kormányfő bevándorlásellenes kijelentései, valamint a tény, hogy Magyarország kerítést épít a déli határra, hogy megfékezze a menekültáradatot, óriási haragot váltott ki a migrációt segítő és ösztönző brüsszeli bürokraták körében.
Tíz évvel a migrációs válság kirobbanása után sem hajlandók elfogadni, hogy a magyar emberek már számtalan alkalommal kifejezték:
nem akarnak kevert fajú népként élni a jövőben.
2015-ben pár héten belül több mint egymillió illegális bevándorló érkezett Németországba, főként Irakból, Afganisztánból és Szíriából. Ezeknek a migránsoknak a nagy része az úgynevezett balkáni útvonalon keresztül, Magyarországot és Ausztriát érintve érte el Németországot. Még sokan emlékezhetünk, hogy milyen áldatlan állapotok voltak a budapesti pályaudvarokon, aluljárókban és autópályákon.
Amikor ennek hatására Magyarország lezárta a szerbekkel közös határszakaszt, a migránsok fegyvereket ragadva támadták a kerítést és a magyar egyenruhásokat. Háborúhoz hasonló jelenetek zajlottak le Röszkénél.
Az idő előrehaladtával egyre világosabban látszik, hogy a 2015 óta tartó illegális migrációs hullám nem valamilyen véletlen folyamat, hanem a 2015-ben a Soros-tervben megfogalmazott praktika hosszú távú megvalósítása zajlik, egyfajta lakosságcsere. Amint az köztudott, a Soros-terv végrehajtása érdekében Soros György egy civilekből és nemzetközi szervezetekből álló hálózatot (Open Society Foundations) pénzel nem titkoltan, többek között azért, hogy Magyarországon és egész Európában muszlim, észak-afrikai és közel-keleti bevándorlók tömeges betelepítését segítse elő.
A magyar származású milliárdos spekuláns a tervében egyértelműen kifejtette, hogy az lenne a szerencsés, ha Európába egymillió migráns érkezne minden évben. Azt is felajánlotta, hogy amennyiben emiatt anyagi nehézségekkel küzdene Európa, akkor ő szívesen ad kölcsönt a migránsok ellátására, majd kamatostul visszakéri azt.
Mivel Magyarország nem volt hajlandó az elmúlt 10 évben sem a Soros-tervet, sem az Európai Bizottság által eldöntött migrációs paktumot végrehajtani, Brüsszel kezdeményezte Magyarország megbüntetését. Az Európai Unió Bíróságához fordultak, amely a múlt héten be is jelentette, hogy megszületett az ítélet: az Európai Bizottság javaslatához képest 70-szer akkora bírságot sóztak a nyakunkba. Magyarországot 200 millió euróra (kb. 80 milliárd forint) és további napi 1 millió euró (kb. 400 millió forint) megfizetésére kötelezték.
Soros György bírósága hozta meg a Magyarország megbüntetéséről szóló ítéletet
- jelentette ki Orbán Viktor a Kossuth Rádióban. A miniszterelnök vérlázítónak nevezte azt a brüsszeli döntést, hogy az Európai Unió bírósága 80 milliárd forintra bünteti hazánkat az uniós bevándorlási politika megsértéséért. Orbán Viktor kiemelte: a brüsszeli buborék tele van Soros György embereivel, ez igaz az Európai Parlamentre, az Európai Bizottságra és az igazságszolgáltatásra is.
A kormányfő hangsúlyozta: a Soros-tervet valósítja meg Brüsszel, az ítélet pedig azt bizonyítja, hogy a milliárdos tőzsdespekuláns emberei az igazságszolgáltatásban is jelen vannak. Orbán Viktor leszögezte, Soros György terve az, hogy be kell hozni évente egymillió migránst Európába, hogy a kontinensünkön kevert népesség alakuljon ki.
Hozzátette, a magyar embereket nem érintheti hátrányosan az uniós büntetés.
A Ripost munkatársai járókelőket kérdezett, hogy mit szólnak az uniós bíróság ítéletéhez. A 26 éves Viktor a portálunknak azt mondta: "Nekem kicsit az az érzésem, hogy Magyarország fekete bárány az EU-ban és mindent felhasználnak, hogy Magyarországot megbüntessék." A 22 éves Áron sem ért egyet az ítélettel. Ő úgy látja, hogy biztonságosabb így az országunk, hogy nem fogadjuk be a migránsokat. A 64 éves Sára azt javasolja a kormánynak, hogy ne fizessük be a büntetést, mert szerinte az EU úgyis rengeteg pénzzel tartozik Magyarországnak.
Nézd meg az ezzel kapcsolatos videónkat!