tóth gabi
A helyiek szerint nem gyakoriak a balesetek.
Mentőhelikopter szállt le egy lezuhant siklóernyőssel Pilisszentkereszten. Egy 40 év körüli férfi csapódott a földnek ereszkedés közben kedd délután. A baleset helyszínétől néhány száz méterre lakó szemtanú a helikopter hangjára rohant ki. Azt mondta, történt már itt hasonló, de nem gyakoriak a balesetek.
Ejtőernyős is volt már, aki nekiment pont a kerítés sarkának, az elég kellemetlen lehetett neki, de hál Istennek úgy nagyon komoly baja nem lett
– mondta Kvintovics László a Tényeknek.
A súlyos sérültet pedig csak a tűzoltók segítségével lehetett biztonságosan mozgatni. Úgy tudni, ezt a területet a siklóernyősök engedéllyel használják hivatalos leszállóhelyként, tehát a siklóernyős szabályosan végrehajtott ereszkedést tervezhetett, ez azonban sajnos nem sikerült, és a magas fűbe zuhant.
Csámpai Attila, a Pest Vármegyei Katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője elmondta, hogy maga a siklóernyő fennakadt a fán, a pilótája leesett a földre. A tűzoltók hordágyon, kézi erővel, a mentőszolgálat szakembereivel közösen együtt dolgozva vitték el a mentőhelikopterig a sérültet.
Egy siklóernyős szerint ez az egyik legbiztonságosabb extrémsport, főleg, hogy az alap kategóriájú ernyő, amit a legtöbben használnak, összecsukódás után is kinyílik a levegőben, és mentőernyő is van. Emellett oktatással lehet csak önállóan siklóernyőzni, indulás előtt pedig ellenőrzik a felszerelést és a várható időjárást.
A felszerelést azt minden esetben a start előtt megvizsgáljuk, van egy ötpontos ellenőrzés, úgy hívjuk. Megvizsgáljuk kiterítve a kupolát, hogy hogyan áll, a zsinórzatot, a bekötési pontokat, a beülőt, és aztán végül a légteret, ahova startolni készülünk, hogy ne legyen ott akadály. Ha ezt mindenki betartja, akkor nem szokott gond lenni
– emelte ki Szalai Szabolcs siklóernyős.