INSIDER

Szerző M. N.

Létrehozva: 2024.06.17.

Hihetetlen! Már a hivatalok telefonszámait is ellopják a csalók

Már a hivatalok telefonszámát is ellopják a csalók, hogy minél hihetőbb legyen a történetük. Rendőrnek vagy bankosnak adták ki magukat, hogy megvezessék az áldozataikat. Fontos, hogyha ilyen helyzetbe kerülsz, utána azonnal értesítsd a rendőrséget.

A telefonos csalók nem adják fel, sőt napról-napra újabb módszerekkel rukkolnak elő. Korábban a Nemzeti Védelmi Szolgálat (NVSZ) felhívást tett közzé, melyben azt írták, hogy a csalók magukat rendőrnek kiadva, adatlopásra hivatkozva próbálják rávenni az áldozatukat, hogy azonnal keressenek egy bankautomatát és az összes pénzüket egy megadott számlaszámra utalják át. Nemrég az Oktatási Hivatal hivatalos telefonszámátt szerezték meg a csalók, azzal próbálkoztak a gyanútlan embereknél.

Overhead,Hacker,In,Hood,Working,At,Computer,And,Mobile,Phone kiberbűnöző hacker csaló
A hivatal telefonszámát is ellopták Fotó: AlyoshinE

Ellopták a hivatal telefonszámát

A telefonos csalók először megszerezték az Oktatási Hivatal telefonszámát, majd magukat bankosnak kiadva hívták fel az áldozataikat. A szervezet a következő közleményt adta ki:

Csalók az Oktatási Hivatal egyik telefonszámának jogosulatlan felhasználásával egy hitelintézet nevében banki adatokat próbálnak megszerezni.

Az elmúlt napokban számos visszajelzés érkezett a Hivatalhoz, miszerint ismeretlen személyek látszólag az Oktatási Hivatal – Országos Pedagógiai Könyvtár és Múzeum +36 1 323-5568-as telefonszámárólegy ismert hazai hitelintézet nevében – indítottak hívásokat, és a telefonbeszélgetés során személyes, illetve banki adatokhoz próbáltak hozzáférni.

Azt is tudatta az Oktatási Hivatal, hogy az esetet kivizsgálta, a jelzett telefonszám használatát felfüggesztette, az ügyben rendőrségi feljelentést tett.

"Amennyiben esetleg mégis bárki megadta volna a bankkártyájához vagy bankszámlájához kapcsolódó adatait, esetleg valamely, a hívás során szorgalmazott alkalmazást telepített volna, úgy a további visszaélések megelőzése érdekében javasoljuk, hogy haladéktalanul jelezze ezt számlavezető pénzintézete felé, illetve érdemes haladéktalanul rendőrségi feljelentést is tennie.” 

- fogalmazott a hivatal közleményében.

rendőr sziréna
 Rendőrnek adták ki magukat Fotó: Pexels / Pexels

Rendőrnek adták ki magukat

A Nemzeti Védelmi Szolgálat, közleményében az előzőhöz hasonló módszerről ír, amit a csalók használnak, annyi különbséggel, hogy akkor az NVSZ zöld számát lopták el, szerezték meg és a svindlerek magukat rendőrnek adták ki. Adatlopásra hivatkozva arra próbálták rávenni az áldozataikat, hogy az összes pénzüket vegyék ki a bankszámlájukról és azt egy bankautomatán keresztül, az általuk „biztonságosnak” megadott számlára fizessék be. A befizetés megkönnyítése érdekében Viberen keresztül a Magyar Nemzeti Bank logójával ellátott üzenetet küldenek egy QR kóddal. A csaló folyamatos nyomás alatt tartja az áldozatot és attól sem retten meg, ha fenyegetnie kell a sértettet.
 

Nyomatékosan felhívjuk a figyelmet, hogy sem a Nemzeti Védelmi Szolgálat védelmi tisztjei, sem a rendőrség munkatársai soha nem kérnek senkit arra, hogy a bankszámlájáról minden pénzt vegyen ki, vagy egy másik számlára tegye át a pénzét! Felhívjuk mindenki figyelmét, hogy a Nemzeti Védelmi Szolgálat zöld száma kizárólag bejelentésre szolgál, arról hívást nem indítunk!

- közölte a szervezet.



 



 


 

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek