kulcsár edina
Párbeszédet indított a kormány egy nagyon fontos témában. 1️3 kérdésben várják az emberek véleményét a zöldenergiáról. Bárki elmondhatja, mit gondol például a napelemekről, a rezsicsökkentésről vagy épp az elektromobilitásról.
A kormány célja az ilyen típusú felmérésekkel, hogy egyetértési pontokat hozzon létre a magyarok mindennapjait meghatározó kiemelt ügyekben. Ezúttal zöldenergia kérdésben indítottak online társadalmi párbeszédet, melynek keretében 13 fontos kérdésben várják az emberek véleményét.
A felmérésben egyebek között a zöldenergia megtermelésének és tárolásának fontosságáról, a napelemek telepítésének és az elektromos közlekedésnek az állami támogatásáról, a szabályozási rendszer szigorításáról, a nagy szennyező cégek klímavédelmi költségeinek megfizetéséről mondhatjuk el véleményünket. És, hogy miért pont ezekről? Mivel a kormányzat szerint Magyarország jövője a zöldenergia, így a sikerhez zöldenergiát kell termelni, és azt tárolni kell. Aki ebben jó, az a világgazdaság élére tör, és megnyeri a jövőt, aki kimarad, az lemarad, vesztes lesz, várhat a következő nagy lehetőségre-olvasható a kormany.hu-n.
Zöldenergiának nevezzük a környezetbarát, tiszta, fenntartható forrásokból megtermelt energiát. A jelen és a jövő generáció számára egyaránt kulcskérdés, hogy az éghajlat változásában is szerepet játszó energiaforrásokból vagy klímabarát, az üvegházhatású gázok kibocsátásának radikális csökkenésével járó energiaforrásokból fedezzük energiaszükségletünket.
Összesen 13 eldöntendő kérdésre várják a választ, hogy aztán kialakíthassák a zöldenergiával kapcsolatos célkitűzéseket, terveket, teendőket. A tizenhárom kérdés, amiben egyetértésünket vagy épp egyet nem értésünket fejezhetjük ki, a következők:
A kérdőívet április 15-ig lehet kitölteni a zoldenergia.kormany.hu weboldalon. Az online kérdőív kitöltése mindössze néhány percet vesz igénybe.
Néhány nemzetközi elemzőház szerint Magyarország rendelkezik majd 2030-ra a világban a negyedik legnagyobb zöldenergia tárolására alkalmas gyártókapacitással Kína, az Egyesült Államok és Németország után.