"Magyar Péter nem az akinek látszik"- a volt barátnő szavai beigazolódtak

POLITIK
INSIDER

Szerző Ripost

Létrehozva: 2024.04.07.
Módosítva: 2024.04.07.

Elárulta a tréner: így úszhatsz meg sérülés nélkül egy kutyatámadást

Ezt minden gazdinak tudnia kell.

Tavaszi sétánk során érdemes felkészülni, hiszen bármikor találkozhatunk utcán elkóborolt ebekkel. Nyakas Gábor kutyaviselkedés szakértőt kérdeztük, mit tegyünk, ha veszélyesnek tűnő kóbor kutyával találkozunk.

kutyatámadás, kutya
Fotó: Fotó: Pixabay

1. Járjunk nyitott szemmel

Akár kutyánkkal, akár egyedül sétálunk, mindig tartsuk nyitva a szemünket. Erdei sétánk során bármikor találkozhatunk elkóborolt állattal, de még egy kertvárosi övezetben is előfordulhat, hogy a kutya kiszökik a nyitva felejtett kerti kapun, így még egy gyanútlan járókelő is könnyen bajba kerülhet, ha nem elég körültekintő.

2. Fussunk vagy ne fussunk?

Ha látunk az utcán egy gazdátlan ebet, lehetőség szerint kerüljük el, vagy lassú léptekkel hátrálva távolodjunk el tőle, de semmiképp se fussunk. A legtöbb esetben úgysincs esélyünk ellenük a gyorsulási versenyben, ráadásul ez csak fokozhatja benne a támadó ösztönt.

3. Váljunk szoborrá

Ha nem tudjuk kikerülni az állatot, maradjunk mozdulatlanok! Ha túl közel kerül, ne kiabáljunk, és kerüljük a fenyegető mozdulatokat, ne nyújtsuk felé a kezünket, ne rugdossuk, ne kapálózzunk, mert a hirtelen, óvatlan mozdulatoktól a kutya megijedhet, amire támadással is reagálhat.

4. Ne nézzünk a szemébe!

Végig tartsuk szemmel az állatot, de semmiképpen se nézzünk a szemébe. Az állatvilágban, amikor két ragadozó harcra készül, farkasszemet néznek egymással, ezzel jelezve, hogy készen állnak a harcra. Ha mélyen a szemébe nézünk, azzal csak tovább provokáljuk a kutyát, ami feszültséget vagy agressziót válthat ki belőle.

5. Védjük a hátunkat!

Soha ne fordítsunk hátat egy támadó kutyának! Lassan hátrálva próbáljunk minél közelebb húzódni egy falhoz, fához vagy autóhoz, ezzel megakadályozzuk, hogy a kutya mögénk kerüljön. Ha így teszünk, lényegében csak elölről tud támadni, amit könnyebb kivédeni.

6. Jól jön egy táska

Ha van nálunk egy hátitáska, pulóver vagy egy szatyor, tegyünk magunk elé, a derekunk környékére, körülbelül 20-25 centiméter távolságra a testünktől, így védve a lágyékrészeket. Ha biciklivel vagyunk, ugorjunk le a kerékpárról, és pajzsként tartsuk magunk elé.

7. Kuporodjunk össze! 

Ha támadás ér minket, akkor se szálljunk szembe a kutyával. Próbáljunk meg állva maradni, de ha ez nem sikerül, akkor magzatpózba összegömbölyödve védjük magunkat. A kezeinket tartsuk összekulcsolva a tarkónk mögött, hogy minél kisebb támadható felületet hagyjunk.

8. Maradjunk vonalban

Ha kóbor kutyával találkozunk, azonnal hívjuk a rendőrséget. Közöljük velük a tartózkodási helyünket, és adjunk részletes leírást magunkról és a kutyáról. Egy támadás során változhat a tartózkodási helyünk, ezért maradjunk vonalban, így a diszpécserek tájékoztatni tudják a járőröket az aktuális helyzetünkről. Sérülés esetén forduljunk orvoshoz, hiszen minél előbb el kell látni a sebeinket.

9. Tartsuk a zsebünkben

Kézenfekvő megoldás lehet, ha önvédelem céljából beszerzünk egy paprika spray-t, ám ennek közterületen való használata és viselése illegális. Ráadásul, ha nem megfelelően alkalmazzuk, akkor a spray használata során mi magunk is könnyen érintkezhetünk a nyálkahártyát irritáló anyaggal. Az ultrahangos kutyariasztót legálisan tarthatjuk magunknál a táskánkban, ám a tapasztalatok szerint nem minden esetben nyújt védelmet.

Szöveg: Reiter Georgina - FANNY

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek