tóth gabi
Az illegális migránsok kvóta szerinti automatikus szétosztása "migránsmágnes".
Európát hosszú évek óta sújtja a migrációs válság, és a legfrissebb számokból az tűnik ki, hogy a következő években nem is fog csillapodni a nyomás.
Magyarországon tavaly 173.298 határsértők fogtak el a hatóságok, az illegális bevándorlók többségükben szírek, afgánok, törökök, indiaiak, pakisztániak voltak. A migránsok ráadásul egyre agresszívabban lépnek fel, 18 esetben támadtak rá határt védő személyekre tavaly, 125 esetben a járműveikre, és 44 esetben rongálták meg a határzárat.
Miközben Nyugat-Európában is egyre nyilvánvalóbb problémákat okoz a más kultúrákból érkező bevándorlók tömege, és egyértelmű összefüggés van az illegális migráció és a terror között, addig Brüsszelben ezeket a veszélyeket nem képesek felmérni.
Január elején érkezett a hír, hogy a magyar kormány ellenkezése ellenére Brüsszelben áterőltették a migrációs paktumot.
Rétvári Bence, a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára a hírt kommentálva úgy fogalmazott:
a brüsszeli bürokraták attól tartanak, hogy az európai parlamenti választásokon előretörnek a migrációt ellenző erők, ezért újra elővették a korábbi migrációpárti javaslatokat, felpörgették a döntéshozatalt és az eljárási szabályokat áthágva elfogadtatták azokat. Az illegális migránsok kvóta szerinti automatikus szétosztása "migránsmágnes". Személyenként, migrásonként nyolcmillió forintot kellene fizetni annak az országnak, amely nem akarja befogadni őket. Krízishelyzetben pedig, ami egy homályos fogalom, egy második kvóta lépne érvénybe, ami alól pénzbüntetéssel sem lehetne kibújni, kötelező lenne átvenni a migránsokat
Úgy vélte, "migránsgettókat", "Lampedusákat" akarnak létrehozni Magyarországon is, tízezerszámra kellene beengednünk az illegális migránsokat, ám Magyarország a migrációs paktumot és annak minden elemét külön-külön is elutasítja.
A magyar kormány 2015 óta folyamatosan olyan döntéseket hoz, amelyekkel próbálja megakadályozni, hogy az Európai Unió területére engedély nélkül lépjenek be migránsok. Ezzel nem csak hazánkat, hanem egész Európát védjük. Az elmúlt közel tíz évben a következő fontos döntések születtek:
"Magyarország reméli, hogy az európai parlamenti választások után az új összetételű Európai Parlament (EP), valamint az Európai Bizottság felülvizsgálja a brüsszeli migrációs csomagot és megteszi a biztonságot szolgáló lépéseket" – mondta a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója a TV2 Mokka című műsorában.
Bakondi György, utalva arra, hogy az EP állampolgári jogi, bel- és igazságügyi (LIBE) bizottsága elfogadta a migrációs paktumot, megjegyezte: a döntés annak a 2015-ben kezdődött folyamatnak az újabb lépése, amellyel bűnözők segítségével nagy tömegben áramlanak - főként ismeretlen személyazonosságú férfiak - az Európai Unióba (EU), és ennek súlyosak a következményei az európaiak életére.
A következmények közé sorolható a terrorcselekményekkel, a nők elleni erőszakkal a közbiztonság romlása, a hosszú évek óta nem tapasztalt antiszemita jelenségek feltűnése, a nemzeti identitás, a hit, a vallás, a család, a kulturális hagyományok rombolása – közölte.
A belbiztonsági főtanácsadó kiemelte, Magyarország abban bízott, hogy az EU levonja a következtetést az elmúlt nyolc év negatív tapasztalataiból és valóban az európai emberek biztonságát szolgáló szabályt alkot a külső határok védelmére, de nem ez történt.