RETRO RÁDIÓ

Forintérmékre kerül a két új Nobel-díjasunk

Piréz
Szerző
Piréz
Létrehozva2023. 10. 18. 07:10
Frissítve2023. 10. 18. 07:31

Karikó Katalin és Krausz Ferenc is önálló érmét kap.

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) kedden bocsátotta ki legújabb emlékérméit Deák Ferenc születésének 220. évfordulójára, de máris azon dolgoznak, hogy a két legutóbb elismerésben részesült magyar tudós tiszteletére is érmét verjenek

Fotó: Pénzverő.hu

A hazai Nobel-díjasokat ábrázoló sorozatuk 2012-ben indult Szent-Györgyi Alberttel, és szinte minden évben adtak ki újabb érmét, így eddig Wigner Jenő, Bárány Róbert, Zsigmondy Richárd, Hevesy György, Békésy György és legutoljára tavaly Kertész Imre képmása került rá a különleges, ovális alakú emlékérmékre. Ebbe a sorba kerül bele a két új Nobel-díjasunk, Karikó Katalin és Krausz Ferenc is.

Karikó Katalin ugyan először lesz rajta forintérmén, de munkásságának elismeréseként már tavaly kiadtak egy 15 ezer forint névértékű ezüst és 3 ezer forintos színesfém emlékérmét a koronavírus-járvány leküzdésében leghatékonyabbnak bizonyult mRNS-alapú vakcinák alapjául szolgáló magyar találmány előtt tisztelegve.

 

Ripost hírek
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.