kulcsár edina
Az ásványrárói kislány súlyos májelégtelenségben szenved. Egyetlen esélye a gyógyulásra a májtranszplantáció volt, melyet most meg is kapott a pici lány Hamburgban. Májdonorja ráadásul nem más lett, mint édesapja.
Léna betegsége sárgasággal kezdődött, még születésekor. A kislány január 14-én született a mosonmagyaróvári kórházban. Születésekor besárgult, ám ez a sárgaság nem múlt el. Egy laborvizsgálat mutatta ki, hogy a máj és az epe közötti epevezeték záródott el, ami miatt a méreganyagok a májból nem tudtak eltávozni, így azonnal életmentő műtétet hajtottak végre Lénán. A kisbaba májműködése azonban azóta sem indult be, így csak a májtranszplantáció segíthetett állapotán – tájékoztatta az édesanya, Szabó Erika a Kisalföldet.
Ahogy arról korábban a Ripost beszámolt, Léna csak pár hetes volt, amikor kiderült, hogy súlyos májelégtelenségben szenved. A kislány családjának élete teljesen megváltozott, szülei mindent próbálnak megtenni a gyógyulása érdekében.
„Azon kívül, hogy sárga, nem mondani meg róla, hogy bármi baja is lenne. Nagyon nyugodt baba, egész nap elfekszik, nézegeti a kiságyban a körforgóját. Hál' Istennek nem lehet észrevenni rajta a betegséget, meg biztos, hogy van fájdalma, de nem sírós baba" - nyilatkozta korábban Léna édesanyja a Ripostnak.
Szabó Erika, Léna édesanyja most boldogan tájékoztatta a kislányukért szurkolókat a Facebookon, hogy Léna és édesapja szeptember végén átestek a műtéten, sikeres volt a májtranszplantáció Hamburgban.
Sikerült. Minden a lehető legjobban sikerült. Mindketten jól vannak, jelenleg pihennek. Köszönjük szépen mindenkinek, aki valamilyen formában is érdeklődött és gondolt ránk, támogatott
– írta az édesanya hálálkodva a közösségi oldalukra, ahol már több, mint 400-an követik a kisbaba mindennapjait és szorítottak neki a sikeres műtétért.
Mivel a családnak Hamburgban fizetnie kellett az utazást és a szállást, így hiába volt ingyenes a műtét, a családnak anyagi nehézségei adódtak. Az édesanya jelenleg gyeden van, az apuka pedig egy pékségnél sofőrként dolgozik. Lénát természetesen az édesapa és az édesanya is elkísérte Németországba, ahol minimum hat hetet kell tartózkodniuk, de akár három hónapig is elhúzódhat, így rengeteg pénzre volt szüksége a családnak, hogy fedezni tudják mindezt.
A család azonban nem maradt egyedül a bajban, rengetegen melléjük álltak. Cégek, magánszemélyek és jótékonysági szervezetek is támogatták anyagilag a kis Léna kijutását Hamburgba, hogy a pici baba új májat kaphasson.