tóth gabi
Lopással gyanúsították meg a falubeliek a kenyérárust.
Szinte filmbe illő történet játszódott le egy magyarországi kis faluban. A falubeliek mindig is gyanakvóak voltak azokra az emberekre, akik nem töltöttek el hosszú éveket a község tagjaként. Így történhetett meg az is, hogy amikor híre ment annak, hogy a helyi kisboltot kirabolták, az első gyanúsított rögtön a kenyérszállító férfi lett.
Történetünk helyszíne egy kis magyarországi község, ahol az emberek összetartóak és természetesen mindenki ismer mindenkit. Az ilyen helyeken a pletykák nagyon gyorsan, szájról szájra terjednek. Hamar körbement az a hír is, hogy bizony valaki az éjszaka kirabolta a helyi kisboltot. A helyiek rögtön elkezdtek tanakodni, ki lehet a tettes.
Ugye vannak a "gyüttmentek", ez ugye mindenki, aki nem 40-80 éve él a faluban, vagy tényleg csak alkalmi látogatást tesz, a gyüttmentekre mindenki félve tekint, nem tudják, kik ők, mit csinálnak, és mi van, ha bármelyik pszichopata sorozatgyilkos, vagy rosszabb...
– kezd bele a történetbe Tibor.
Tetoválása keverte gyanúba
Tibor kenyeres autón dolgozik, tehát sok faluban gyüttment státuszba került. Elmondása szerint sok bolt készpénzben fizetett, amiért mindig neki kellett elmennie. Pontosan ezért ő egy tökéletes gyanúsított volt a helyi nyugdíjasok szemében, mivel a boltot éjjel rabolták ki, ő pedig általában éjjel érkezik a pénzért. Másnap hát úgy döntöttek, szembesítik tetteivel a fiatal férfit.
A falu népe nyilván tudta, hogy én tettem, hiszen mindennap megyek, és hát csak én lehettem, mert gyüttment vagyok. Éppen a menetlevelemet írom a bolt előtt, keresem a számlát, írom a főnöknek, hogy hogy állok, amikor arra leszek figyelmes, hogy két traktor közrefogja a parkoló teherautót, úgy, hogy ne tudjak ajtót nyitni, és érkezik a tömeg, értsd 5-6 nyugdíjas, hogy kérdőre vonjanak, akik nyilván már tudták, hogy 40 évet ültem gyilkosságért is, hiszen tetovált vagyok, meg különben is, ki más lehetne, hisz én nem vagyok idevalósi
– mesélte a történetet.
Szerencsére pár percen belül megjelent a körzeti megbízott, aki azonnal lecsillapította a kedélyeket.
"Mint kiderült, a faluból származó egyik család legkisebb csemetéje rabolta ki a boltot. Szép példa ez az összetartásról, illetve arról, hogy a falusiakkal nem érdemes ujjat húzni, mert felkoncolnak a traktorokkal" – zárta le gondolatait Tibor.