kulcsár edina
Akár 150 ezer forintot is fizethetsz, ha nem itt teszed.
Ilyen melegben minden hűsítő víz vonzó, de némelyik veszélyes is lehet. Különösen igaz ez a folyóvizeinkre, ahol semmiképp sem érdemes kockáztatni. A Budapesti Rendőr-főkapitányság most a Dunára koncentrálva mondta el azokat a szabályokat, amiket be kell tartani a fürdőzés vagy a vízi sportolás során.
A visszatérő ellenőrzések ellenére is még mindig sokan fürödnek tiltott helyen, holott egyedül tavaly 44 holttestet emeltek ki legnagyobb folyónkból, és ebből 11 haláleset volt a fürdőzéshez köthető. Márpedig a tragédiák jelentős része megelőzhető, ha betartjuk a fürdőzés írott és íratlan szabályait, magunkra és egymásra vigyázva a szabad vizeknél. A Dunában fürdeni azokon a helyeken szabad, amelyek nem esnek tiltó rendelkezés alá, illetve külön jogszabály szerint kijelölt fürdőhelynek minősülnek. Ezek a következők:
Ha a másik irányból közelítjük meg a kérdést, vagyis hogy hol és mikor felejtős a fürdés, azt is pontokba szedtük:
Ha ezeket betartod, akkor olyan nagy veszély nem leselkedhet rád. Persze érdemes az orvosi tanácsokat is figyelembe venni, felhevült testtel nem rögtön a mélyvízbe ugrani és a nap erős UV-sugaraitól is óvakodni.
Ha valaki a szabályokat megszegve tilos helyen fürdőzik, azzal szabálysértést követ el, és 5 ezertől 150 ezer forintig terjedő pénzbírsággal sújtható - figyelmeztet honlapján a rendőrség.