kulcsár edina
Több olvasónkat is felkeresték a kamu LEGO-dílerek. Azonban miután már konkrét kérdéseket kaptak, hirtelen megszakadt a beszélgetés.
Se szeri, se száma, hányféle csalás érheti az embereket a közösségi médián keresztül. Korábbi cikkeinkben beszámoltunk már az e-mailes adathalászokról, az OTP-s csalókról, de még arról is, hogy újabban a LEGO témára pörögtek rá a szélhámosok. A világ legismertebb és legkedveltebb játékával ugyanis rengeteg embert lehet bevonzani, így táptalajt jelenthet azok számára, akik nyerészkedni akarnak a gyanútlan vásárlókon.
Legfrissebb információnk szerint több Facebook-felhasználó is kapcsolatba került ál-profilokkal, amelyeknek egyetlen célja az, hogy valós termék eladása nélkül jussanak hozzá a játék áráért. A stratégiájuk egyszerű, ömlesztett LEGO-t hirdetnek meg a gyári ár töredékéért, majd felveszik a kapcsolatot a vásárlókkal. Miután megegyeznek a LEGO mennyiségében és az árában, akkor előre utalással elkérik a játék árát a csalók, majd miután ez megtörtént, letiltják a kuncsaftjukat, vagy csak simán eltűnnek és többet nem elérhetőek. Amennyiben pedig valaki személyesen próbálná meg átvenni tőlük a rendelést, akkor hirtelen elérhetetlenekké válnak.
Mondanunk sem kell a termék, amit ígértek soha nem érkezik meg. A csalók elkerülésére a legkönnyebb módszer az, ha csak és kizárólag a LEGO hivatalos oldaláról rendelünk játékokat.
Ketten is az átverés áldozatává váltak, ezt követően a legnagyobb Csalókról szóló Facebook-csoportban figyelmeztették társaikat a veszélyre.
Az egyik áldozatot több, mint 18 ezer forinttal rövidítették meg a kamu LEGO-dílerek. Ráadásul az átverés után nevet változtattak a kamu profilon, hogy másokat is áttudjanak verni vele.