Marics Peti
Hiába küzdöttek hetekig az életéért az orvosok, Károlyka szervezete feladta a harcot. A mindössze 14 éves kisfiút rengetegen gyászolják. Idén már ketten szenvedtek életveszélyes áramütést.
Az egri rendező pályaudvaron álló tehervagonra mászott fel még január 9-én két fiatal. Egyikük enyhébb áramütést szenvedett, a 14 éves Károly azonban életveszélyes állapotba került, testének 80%-án megégett. A kisfiút a tűzoltóknak létrán kellett lehozniuk a vagon tetejéről. A fiatalok állítólag egy felnőtt, 50 éves férfi társaságában jártak a pályaudvaron, eredetileg bulizni indultak.
Károlyt a Bethesda Gyermekkórházba szállították, ahol többtagú orvoscsapat küzdött az életéért. „Soha, soha ne másszatok vonatra! Újabb megégett fiatal életéért küzdünk hatalmas erőfeszítéssel égésintenzív osztályunkon. Küzdünk, mert ez a hivatásunk. Ezen kívül hivatásunk, hogy belekiáltsuk a világba: a magasfeszültség érintés nélkül is áthúzhat” - írták január 11-én a Bethesda Gyermekkórház oldalán. A lelkiismeretes orvosok küzdelme azonban véget ért február 16-án, Károly szervezete ekkor feladta a harcot. „Ő még csak gyerek volt, álmokkal, tervekkel teli, amit már sosem tud megvalósítani!” - írta egy ismerős Károlyka, vagy ahogy Pétervásáron hívták, Bogyóka halála kapcsán. „Édes kicsi szívem, már most nagyon hiányzol” – osztotta meg testvére a TikTokon.
Egy szomszédjuk januárban arról beszélt a Tényeknek, hogy a kisfiú egy hétgyermekes családból származik. „Eleven, rossz kisgyerek volt valamikor, míg el nem került az intézetbe. Amikor hazakerült, utána megváltozott. Anyja nincs, itt hagyta őket, az apjuk meg, ha dolgozik, nem tud rájuk figyelni” – mondta a szomszédasszony a körülményekről. Egy kommentelő arról írt a neten, hogy a fiatalokat egy 50 éves férfi vitte el a rendező pályaudvarra. A férfi állítólag nem várta meg, hogy kiérkezzenek a rendőrök és a mentők, mert olyan gyerekek is a társaságukban voltak, akik az intézetből szöktek meg.
Egy pétervásári férfi most gyűjtést szervezett Károlyka családjának. „Kérünk minden jó szándékú embert, aki tud és szeretne, segítsen! A nehéz körülmények között élő családnak könnyíteni szeretnénk a kiadásokat! Gyűjtést szervezünk Bogyókának, hogy kellő tisztelettel végső búcsút tudjunk venni tőle! Aki tud, kérem Önöket, titeket, fogjunk össze és segítsünk ebben!” - írta a férfi a pétervásáriakhoz címezve.
Károly sajnos nem az egyetlen volt idén, aki vágány melletti felsővezetéktől szenvedett áramütést. Egy férfi január 5-én Budapest-Keleti pályaudvar és Kőbánya felső állomás között a vágány melletti felsővezeték tartóoszlopára felmászva sérült meg súlyosan. A két idei eset kapcsán a Máv figyelmeztetést adott ki: „A vasút veszélyes üzem! A közvetlen életveszély miatt a vasút üzemi területén belül tilos tartózkodni. A villamos felsővezetéknek már a megközelítése is életveszélyes, 2 méteres távolságon belül akár halálos áramütést is okozhat. A felsővezeték, illetve a felsővezeték-hálózat más részeinek (oszlopok, kapcsolók) érintése életveszélyes. Az ilyen elektromos berendezéseken, velük összefüggő szerkezeteken, teherkocsikon nemzetközi jelölések is láthatóak a magyar feliraton kívül: az elektromos nagyfeszültségre utaló villám, és a „25 kV” feszültségi érték egyértelmű feltüntetése” – írták.