tóth gabi
A Facebookon záporoznak a csalásról készült olvasói fotók.
A Ripost elsőként számolt be róla, hogy egyre több magyar telefonra érkezik furcsa SMS amelyekben ismeretlen csalók a Netflix streaming-oldalára hivatkozva próbálják meg ellopni az emberek adatait. A levél tartalmában azt állítják, hogy a telefon tulajdonosának lejárt az előfizetése, vagy éppen meg kell újítaniuk az adataikat, és ehhez rá kell kattintaniuk a linkre, amelyet tartalmaz az üzenet. Azonban ha a gyanútlan áldozatok rákattintanak a hamis weblapra, akkor vírus kerülhet a telefonjukra, amely segítségével hozzáférhetnek a rajta tárolt adatokhoz az átverésben résztvevők.
A hét elején beszámoltunk Regina esetéről, aki szintén kapott ilyen SMS-t, néhány napon belül pedig a kártyájáról 2500 forint értékben levonta a Netflix a havi előfizetés összegét, pedig a hölgy nem használta az alkalmazást. Amikor bepróbált lépni a nem használt fiókjában, hatalmas meglepetés érte, ugyanis nem tudott bejutni, sőt ukrán nyelvűvé vált a profilja. Azonnal letiltatta a kártyáját. Úgy tűnik, hogy a csalóknak sikerült feltörnie a fiókját.
A cikkünk hatására a Facebookon olvasóink kommentjeiből kiderült, hogy nagyon sokan kaptak hasonló, vagy azzal teljesen megegyező SMS-t, mint amit Regina is kapott. Az üzenetekben két dolog mindig stimmelt, mindegyikben volt egy kamu weblapcím, illetve mindig helyesírási hibákkal volt tömve az üzenet. Úgy tűnik, hogy úgy lehet legjobban kiszűrni ezt az átverést, ha tüzetesen megnézzük, hogy mi áll a levélben. Az pedig már csak hab a tortán, hogy sokan olyanok is kaptak a Netflix-előfizetésre felszólító üzenetet, akik nem is rendelkeznek streaming-fiókkal. Lapunk összegyűjtötte egy galériában, hogy hogyan néznek ki ezek a csaló-SMS-ek, ha bármikor is ilyet láttok, nehogy rá kattintsatok a linkre: