kulcsár edina
Közel 17 ezer játékos részvételével véget ért a második Nagy Diák Agrárteszt. A DUE Médiahálózat által szervezett online versenyt Rédler Zalán balassagyarmati gimnazista nyerte úgy, hogy hibátlanul játszott a döntőben. Agimis 28 papagájt nevel otthon.
A A Nagy Diák Tesztek edukatív programsorozat keretében a Nagy Diák Agrárteszt a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) szakmai támogatásával indult azzal a céllal, hogy reális képet adjon a mai modern agrártudományról. Az első fordulóból az 1000 legjobb eredményt elért diákot hívták meg a középdöntőbe. A második fordulót szintén online, december 28. és 30. között rendezték meg. A döntőbe 35 diák került be. A versenyt Rédler Zalán, a Balassagyarmati Balassi Bálint Gimnázium végzős hallgatója nyerte.
Mint mondta, elég volt a biológia és a fizika órákon figyelnie, külön nem készült a megmérettetésre. Ezért is nagy szó, hogy a Nagy Diák Tesztek történetében a fiatalember az első, aki hibátlanul játszott a döntőben. Mint kiderült, az agrár terület nem áll távol tőle, ugyanis régóta foglalkozik madarakkal.
Eleinte galambokat és fürjeket tartottam, és 2020-ban váltottam a papagájokra. Regisztrált díszmadár tenyésztő vagyok, jelenleg 28 papagájom van. Kedvencem a dél-amerikai sziklapapagáj, mert velük kezdtem a tenyésztést
- mondta el lapunknak a fiatal.
Zalán a győzelmével egy kétszemélyes, 7 éjszakás, félpanziós görög nyaralást nyert. A második helyezett Varga Dávid - aki a Fehérgyarmati Deák Ferenc Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium tanulója –, ő egy okostelefont vihetett haza. A bronzérmes Mihalovics Máté - aki a Mosonmagyaróvári Kossuth Lajos Gimnázium és Kollégium hallhatója -, ő egy mountain bike-kal gazdagodott.
A verseny végeredményét Dr. Gyuricza Csaba, a MATE rektora hirdette ki a 23. EDUCATIO Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon.
Óriási siker számunkra, hogy az előző agrárteszthez képest, amin 10 ezren vettek részt, most közel 17 ezren játszottak. A célunk az volt, hogy az agrárteszten keresztül reális képet adjunk a mai agrártudományról, illetve fenntarthatóságról. Az agrártudomány a jövőben csúcstechnológiai ágazat lesz, és ehhez meg kell találnunk a legtehetségesebb fiatalokat
– fogalmazott Dr. Gyuricza Csaba. A szervezők eredményt hirdettek az iskolák versenyében is. A Nagy Diák Agrárteszt 2-n 402 tanintézmény vett részt, közülük a Fehérgyarmati Deák Ferenc Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium játszott a legaktívabban, ugyanis 283 diákjuk töltötte ki a tesztet. Példátlan teljesítményükért 150 ezer forintot kaptak, amit osztálykirándulásra költhetnek.