tóth gabi
Aláírásgyűjtés indult a földadó eltörléséért. A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke szerint a módszer a kuláküldözést idézi.
Márki-Zay Péter régi álmát valósította meg, amikor szűkebb pátriájában, Hódmezővásárhelyen elfogadtatta a földadót. Az alföldi város közgyűlésén már két éve is napirenden szerepelt ez a téma, azóta viszont a dollárbaloldal volt miniszterelnök-jelöltjének megnőtt az étvágya: 2020-ban még csak 6 ezer forintot akart kivetni, most már 10 ezret vert keresztül, és tartani lehet attól, hogy példáját más baloldali vezetésű önkormányzatok is követni fogják.
Ennek akartak gátat vetni az agrárszervezetek, amikor közös petíciót indítottak a földadó eltörléséért. Annak értelmében ugyanis minden 4 hektárnál nagyobb földterülettel rendelkező szántó-, kert-, gyümölcsös- és szőlőtulajdonosnak csaknem 10 ezer forintot kell hektáronként fizetnie, miközben az országot történelmi aszály sújtja – mutatott rá a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) elnöke.
Politikai elköteleződésük miatt bünteti a baloldal a magyar gazdákat, az ő bevételükből kívánnak kikanyarítani maguknak egy szeletet. Ez a kommunisták 50-es évekbeli kuláküldözését idézi, ráadásul ez a bevétel nem is létezik, hiszen csak Csongrád-Csanád megyében 100 ezer hektárt sújtott idén aszálykár, a gazdák sok helyen a túlélésért küzdenek
– mondta el a Ripostnak Győrffy Balázs, aki szerint az ilyen vagyoni típusú adók egyértelműen áremelkedéseket generálnak.
Ha a gazdák költségei nőnek, azt megpróbálják az értékesítés során érvényesíteni, így az adó beépül az élelmiszerárakba is, vagyis végső soron mindannyian megszenvedjük
– hangsúlyozta a szakpolitikus.
Hogy ez mégse következzen be, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK), illetve a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (Magosz) aláírásgyűjtésbe kezdett az Agrarpeticio.hu oldalon. Ehhez várják mindazok csatlakozását, akik nem szeretnék, hogy a magyar gazdák ellehetetlenüljenek, és ezen a területen is az Európai Unióból származó importra szoruljon az ország. Soha többé földadót!