Létrehozva: 2022.11.10.

Népszámlálás: Így szerezheted meg a kódod

Mit tegyél, ha nem mentetted el a kitöltés után kapott kódod? Itt a válasz!

Szerző Ripost

A legtöbben már tudják, hogy hazánk népességének nagyságáról, demográfiai jellemzőiről, egészségi állapotáról, iskolázottságáról, foglalkoztatottságáról, nemzetiségi és vallási összetételéről, élet- és lakáskörülményeiről kaphatunk képet a kérdőív segítségével. Mit tudunk tenni akkor, ha nem mentettük el a kérdőív kitöltése után kapott kódunkat? Most erre is választ adunk!

Fotó: Krizsán Csaba / Ripost

A népszámlálásról szóló 2018. évi CI. törvény szerint a népszámlálásban kötelező a részvétel. A hivatalos statisztikáról szóló 2016. évi CLV. törvény pedig kimondja, hogy 200 000 forintig terjedő közigazgatási bírság sújtja azt, aki a kötelező statisztikai adatszolgáltatást nem teljesíti. A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) célja a sikeres népszámlálás, ezért a lakossággal együttműködve akarják végrehajtani. Fontos tehát, hogy kitöltsük a kérdőívet.

Miért keresnek?

A számlálóbiztos azt is keresheti, aki korábban online kitöltötte a kérdőívet. Ebben az esetben nem elég ha címünket és nevünket mondjuk el neki, mert a kitöltés végén kapott kódunkat is tudnia kell. Ez azért van, hogy ne menjenek ki többször is egy olyan címre, ahova nem feltétlenül szükséges, mert az ott élők már online kitöltötték a kérdőívet.

Népszámlálás 2022, KSH, dokumentum, értesítő, számlálóbiztos,
Fotó: Ripost

Ha épp nem vagy otthon, a számlálóbiztosok hagynak egy értesítőt, ráírva a következő felkeresési kísérlet időpontját, a telefonos elérhetőségüket, a nevüket és az azonosító számukat. A telefonszámot felhívva egyeztethetsz velük egy másik időpontot. Ha online már kitöltötted a kérdőívet és valamiért mégis kapsz egy ilyen felszólítást, akkor ugyancsak a papíron lévő telefonszámon tudod bediktálni a kitöltést igazoló kódod.

Így tett egyik olvasónk is, aki lapunknak elmondta:

Még nem értem haza a munkából, amikor a számlálóbiztos először felkeresett, de a postaládámba bedobott egy értesítőt. Azon rajta volt a felkeresés dátuma, a következő felkeresés időpontja, a számlálóbiztos aláírása, az azonosítószáma és a telefonszáma is. Rögtön fel is hívtam, mert fogalmam sem volt róla, hogy pontosan melyik azonosítóra kíváncsi és miért, hiszen online már kitöltöttem a kérdőívet. A számlálóbiztos készséggel elárulta, hogy a betűket és számokat tartalmazó kérdőív azonosítómra kíváncsi. Bediktáltam neki, majd ő hozzárendelte a nevemhez és a címemhez. Az egész nem volt több másfél percnél. Így nem kellett, hogy feleslegesen kijöjjön a papírra írt időpontban, hiszen már korábban kitöltöttem a kérdőívet online.

Népszámlálás 2022, KSH, dokumentum, kitöltött kérdőív azonosítója,
Fotó: Ripost

Ha nincs meg a visszaigazoló kód

Az online kérdőív kitöltés végén, a beküldést követően kapsz egy kitöltést igazoló kódot. Ezzel a visszaigazoló kóddal tudod igazolni, hogy a kérdőívet már kitöltötted és a kitöltés végén nem csak elmentetted, hanem be is küldted.

Ha nem rendelkezel ilyennel például, mert a kérdőív kitöltésekor nem mutatta a rendszer vagy nem mentetted el magadnak, akkor a [email protected] e-mail címen kérheted a pótlását.

A levél tárgyába azt írd, hogy „Visszaigazoló kódot kérek”, a levél szövegébe pedig a pontos lakcímed és a kérdőív kitöltéséhez használt 12 jegyű belépési kódod add meg.

További információkat a nepszamlalas2022.hu oldalon találsz.

 

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek