Járdán parkolás? Buszsáv? Mozgássérült parkoló? Karácsony Gergelyt nem érdekli a KRESZ

POLITIK
INSIDER

Szerző Ripost

10 hónapja

Dobrevék inkább hallgatnak a rejtélyes könyvelőcégről

A Demokratikus Koalíciónál inkább hallgatnak a kényes témákról, így a Magyar Nemzetnek arra a kérdésére sem válaszolt a párt, amely azt firtatta, hogy miért van ugyanazon helyiségben és épületben, a borsodi Szegiben a DK kifizetőhelye és a DatAdat könyvelési anyaga.

Pusztán véletlen-e, hogy a Demokratikus Koalíció EP-képviselőinek ugyanott van a kifizetői helye, ahol a DatAdat nevű, Bajnai Gordon nevével fémjelzett cégnek? A DK hogyan talált a Borsod vármegyei Szegiben levő könyvelőcégre, miért pont őket választották? – kérdezte a Magyar Nemzet Gyurcsány Ferenc pártjának sajtóosztályától, ahonnan cikkük megjelenéséig nem érkezett válasz.

Gyurcsány Ferenc; Dobrev Klára
Fotó: Koszticsák Szilárd / MTI

Mint azt a Magyar Nemzet kiderítette, a Gyurcsány Ferenc vezette Demokratikus Koalíció európai parlamenti képviselőinek a kifizetőhelye azon a Szegiben bejegyzett címen van, ahol az adónyomozók rátaláltak a baloldal kampányát bonyolító DatAdat könyvelésére. Érdekes egybeesés, hogy Tóth Józsefné azt a céget vezeti, amely a DatAdatnak könyvel, miközben a Demokratikus Koalíciónak jelenleg számlázó cégnek korábban volt az ügyvezetője. A vállalkozás a Legal and Finance Kft., amely Dobrev Klára európai parlamenti adatlapja szerint kifizetőhelyként üzemel. Ezalatt egyébként olyan természetes vagy jogi személyt kell érteni, akik vagy amelyek az adott tagállamban megfelelő engedéllyel rendelkeznek ahhoz, hogy a képviselő által kötött munka- vagy szolgáltatási szerződésekkel kapcsolatos adó- és társadalombiztosítási ügyeket szakszerűen intézzék.

Röviden összefoglalva tehát elmondható, hogy a Bajnai Gordon nevével fémjelzett DatAdat-csoport könyvelését ugyanaz a személy végzi, akinek a családi cége a DK-s európai parlamenti képviselők kifizetőhelye. A szálak tehát vélhetően egy valódi bizalmi ember, Tóth Józsefné miatt futnak össze Szegiben.

A NAV már két alkalommal tartott házkutatást a DatAdat-ügyben, a cég kapcsán az adóhatóság költségvetési csalás miatt folytat nyomozást. A gyanú szerint a DatAdat Professional Kft. 2020-ban illegális módon csökkentette a fizetendő adóját, és a cég valótlan tartalmú nyilatkozatot tett bevallásában, így a költségvetésnek vagyoni hátrányt okozhatott. Mindemellett a rendőrség is nyomoz a DatAdat által a kampányban küldött sms-ek kapcsán, a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság pedig ugyancsak vizsgálódik.

 

Ez is érdekelhet

origo.hu

Szörnyű dolog történt Tóth Andival

origo.hu

Robbantás: Ez történhetett pontosan tegnap éjjel Esztergomban

borsonline.hu

"Na zenéljünk ezeknek a csicskáknak" – azt pletykálják, Marics Peti magasról tesz a rajongóira

magyarnemzet.hu

Megtudtuk, mikor fog kilőni Szoboszlai Dominik piaci értéke

ripost.hu

Esztergomi robbantás: ez a férfi az esztergomi rendőrgyilkos

mandiner.hu

Elvetette a sulykot az ukránok transz szóvivője, azonnal kirúgták

mindmegette.hu

Nagymamáink cukros finomsága: így készül a vízen kullogó

vg.hu

5 hasznos tipp az élménydús és emlékezetes csapatépítőhöz (X)

she.life.hu

Miért velem hozatja el a főnököm a ruháit a tisztítóból?(x)

magyarnemzet.hu

Az állam semmivel sem tartozik Iványi Gábornak és közösségének

life.hu

Folyton fáradt vagy? A depresszió egyik tünete is lehet(x)

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek

INSIDER

Lebuktak az árspekuláns multik. A hatóság véget vetett a fogyasztók megtévesztésének

INSIDER

Újabb őrült ötlet Brüsszeltől: a mai jogsival csak 110 lenne a maximális sebesség - íme a részletek

INSIDER

Ostromállapot a déli határon, agresszívan támadnak a migránsok

INSIDER

Bajban Karácsony Gergely, megint tetten érték egy hazugságát

INSIDER

Hajmeresztő, mi hullott az útra Érden egy kisteherautóból

INSIDER

"A dolgok maguktól vándorolnak a házban" - a 2 éves Petra látja a házuk előző tulajának szellemét

INSIDER

Az ismeretlenbe gyalogolt a 77 éves pusztaszabolcsi néni: közleményt adott ki a rendőrség

INSIDER

Visszatér a nyár, de ebben nem lesz köszönet