Menczer Tamás: Az emberek azt várják a vezetőiktől, hogy védjék meg őket!

POLITIK
Létrehozva: 2022.08.19.

Különleges emlékérmét bocsátott ki a Magyar Nemzeti Bank, ő látható az előlapján

Hatszög alakú színesfém emlékérem-sorozatot bocsát ki az MNB a Nemzeti Hauszmann Program eredményeinek bemutatására, amelynek 7 eleme összeilleszthető lesz. A sorozat első tagja az egy évvel ezelőtt megnyitott Szent István-teremről készült, amit augusztus 19-én bocsátottak ki.

A Metropol ellátogatott a Szent István-terem elnevezésű színesfém emlékpénzérme ünnepélyes kibocsájtására. Az érmét a Budavári Palotanegyed ékköve, a Szent István-terem felújításának évfordulója alkalmából alkották meg.

A Magyar Nemzeti Bank(MNB) a Nemzeti Hauszmann Program eredményének bemutatására egyedi hét részes érmesorozatot tervezett, ennek első darabja Endrődy Orsolya, Endrődy Zoltán iparművészek alkotása a hatszögalakú Szent István emlékérme. A ma bemutatott darab az egymáshoz illeszthető érmék központi eleme, amelyhez ezentúl évente csatlakozik egy újabb alkotás a Nemzeti Hauszmann Programban felújított, majd újjáépített épületekről

 - mondta Madaras Bence, a Várkapitányság vezérigazgatója a pénteki sajtótájékoztatón.

Fotó: Sandor Bankuti

„A MNB saját eszközével, érmekibocsájtással kívánja felhívni a figyelmet  a Nemzeti Hauszmann Program eredményeire. Azzal a céllal indult, hogy Magyarország kiemelkedő szellemi és kulturális öröksége, a Budavári Palotanegyed újra a 19.-20. század évfordulóján kialakult arcát mutassa, ahogyan azt Hauszmann Alajos építész megálmodta. Ennek a jeles alakalomnak az első évfordulója tiszteletére a Magyar Nemzeti Bank Szent István-terem megnevezéssel egy különleges hatszög alakú emlékérmét bocsájt ki. Az emlékérme törvényes fizetőeszköz, azonban a mindennapi forgalomban való használata kerülendő. A rajta szereplő névérték az érmék gyűjtői értékének megőrzését szolgálja" - ismertette Hergár Eszter a MNB társadalmi kapcsolatokért felelős igazgatója.

Fotó: Sandor Bankuti

Az emlékérem gazdagon díszített, előlapján Szent István király, hátlapján pedig az apostoli-, avagy kettős kereszt is helyet kapott.

Fotó: Sandor Bankuti

 Előlapján nyomtatott betűkkel „Szent István-terem”, míg hátlapján, szintén nyomtatott nagybetűkkel a „Magyarország” felirat, a BP verdejel, a 2022"-es verési évszám, és a névérték, azaz a 3000 forint olvasható. 20 ezer darabot bocsátottak ki belőle.
 



 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek