tóth gabi
A Metropol a pékmester műhelyében járt, ahol kiderült, hogy például semmilyen adalékanyagot nem használnak.
A Szent István-napi kenyerek verseny két kategóriájában a Balmaz Sütöde Kft. Gulyás kenyere, az innovatív kenyerek közül pedig a mórahalmi Varga Pékség ásotthalmi üzemében készült batátás kenyér lett a nyerő. A gulyáskenyeret és a batátást is tesztelhetjük a Várkert Bazár Ízek utcájában az augusztus 20-i ünnepség-sorozat keretében. Az ásotthalmi kézműves csapatnál azt is megnézhettük, hol, micsoda jó és összetartó pékcsapat készíti ezt a különleges kenyeret - számolt be róla a Metropol.
A Kézműves Varga Pékség ásotthalmi üzemében egy remek, szakmailag felkészült, lelkes csapat készíti a minden adaléktól mentes batátás kenyeret.
Varga Ferenc pékmester, tulajdonos ott jártunkkor személyesen kalauzolt végig ásotthalmi műhelyükben, amelyet alig egy éve üzemeltek be, teljesen új, adalékmentes technológiákat alkalmazva.
Élő kovásszal dolgozunk, ezt folyamatosan etetjük, 24 óra alatt készül el a kenyér. Semmilyen adalékanyagot nem használunk. A péksüteményeinkbe magunk főzzük a lekvárt, és itt helyben készítünk minden tölteléket
– tudtuk meg Varga Ferenctől, és erről saját szemünkkel is meggyőződhettünk. Nem is csodálkoztunk hát, hogy az innovatív kenyér kategória mellett Vargáék a sétáló sütemény versenykiírást is megnyerték a teljes kiőrlésű szilvás papuccsal!
Miért épp batátás az a kenyér?
„A batáta jellegzetes növénye Ásotthalomnak, megragadt ezen a környéken. Mi nagyon szeretjük, nagyon jó a beltartalmi értéke, ráadásul cukorbetegek is fogyaszthatják. Alakor liszttel párosítottuk, ami ősbúza-fajta és ugyancsak kedvező élettani hatásokkal bír. Addig próbálgattuk, míg az egészséges kifogástalanul finom is lett!” - mondta a pékmester.
Elég egy egészen rövid időt tölteni a pékműhelyben ahhoz, hogy a külső szemlélő is lássa: jó hangulatú csapatmunka folyik, az itt dolgozók nem csak kollégák, de barátok is, és kivétel nélkül szeretik, amit csinálnak.
„Ezt máshogy nem lehet. Ez a kovász egy élet. Úgy kell bánni vele, mint egy élőlénnyel. Meg kell tanulni a mesterség csínját-bínját, de aztán szívvel-lélekkel lehet csak kenyeret sütni” – summázta a nyerő kenyér titkát Feri pék.