Létrehozva: 2022.04.26.

Így pörgött fel a bunker-piac az orosz-ukrán háború miatt

Egyesek milliárdokat is képesek költeni a menedékre.

Szerző Ripost

A Business Insider már február végén beszámolt a bunkerek iránti fokozódó érdeklődésről, amikor Oroszország háborút indított Ukrajnában. A tendencia pedig azóta is egyre növekszik.

Képünk illusztráció (Fotó: Pixabay.com)

Egy bunkereket gyártó cég vezérigazgatója, Ron Hubbard még 2011-ben indította a vállalkozást, és az Ukrajnában történt események kapcsán soha nem látott mértékben ugrott meg a bunkerei iránti érdeklődés.

„Három héttel ezelőtt percenként csörgött a telefon, és mindenki tőlünk akart vásárolni” – mondta Hubbard a bunkerek iránti növekvő keresletről.

„Sok vásárló természeti katasztrófák, gazdasági vagy társadalmi összeomlás esetére választja a bunkert, mint rejtekhelyet, de vannak olyanok is, akik csak a betörőktől félnek” – árulta el Gary Lynch, a másik legnagyobb amerikai acélbunker-gyártó cég vezérigazgatója.

Eladó atombunker Inotán, pár éve 125 millió forintért hirdették. Fotó: Ripost

Megtudtuk: a nukleáris háború veszélye viszont nagyon felpörgette a piacot.

Míg korábban  évekig tartó kutatás és mérlegelés után vásároltak bunkert, a mostani számok azt mutatják, hogy a döntéshez lényegesen kevesebb időre van szükségük az embereknek.

A menedékhelyeket régen  a túléléshez legszükségesebb dolgokkal kellett felszerelni, például konzervekkel, vízzel és elsősegélycsomaggal. Manapság a túlélő bunkerek mindenféle formában és méretben léteznek. Sokukat úgy tervezték, hogy úgy nézzenek ki, mint akármelyik családi otthon. Annak azonban, aki ilyen „otthont” szeretne vásárolni, mélyen a zsebébe kell nyúlnia.

A cég legdrágább menedékhelye 9 602 500 dollárba (3,3 milliárd forint) kerül és olyan luxusfelszereléseket tartalmaz, mint a szauna, az úszómedence vagy egy komplett lőtér.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek