tóth gabi
XXI. századi technikával felszerelve, eredeti művészi értékeit megőrizve nyitotta meg kapuit a Magyar Állami Operaház.
Megnyitotta kapuit a csodálatosan felújított Opera. Az Ybl-palota teljes körű rekonstrukción esett át öt év alatt. Ybl Miklós fő műve újra a régi pompájában ragyog, de a korhű restaurálás mellett korszerű lett a világítás, liftek segítik a közlekedést és akadálymentesen megközelíthető állóhelyeket alakítottak ki. Aki ide ellátogat, annak a lélegzete is eláll! – olvasható a Ripost7-ben.
A főhomlokzat mészkő burkolatát gyönyörűen megtisztították.
Az Operához közeledve feltűnik Liszt Ferenc szobra.
A sajtó munkatársait Ókovács Szilveszter főigazgató vezette végig az Operaház felújított terein.
Belépve láthatjuk a megújult freskókat, az aranyozást, az újracsiszolt mozaikpadlót.
Kicserélték a nézőtéri székeket és okosfunkcióval látták el.
A jobb akusztika érdekében kijjebb tolták és bővítették a zenekari árkot.
Parádés repertoárral nyitottak
Mítosz és történelem címmel hirdette meg 2022/2023‑as tematikus évadát a Magyar Állami Operaház. Két helyszínen több mint 500 különféle méretű és jellegű színházi előadást és foglalkozást, 53-féle repertoárdarab mellett 16 kisebb-nagyobb bemutatót, köztük 7 egész estés, nagytermi produkciót (operát és balettet) tűz műsorára 139. évadában az OPERA.
A közönség találkozhat Plácido Domingo mellett Erwin Schrott, Peter Seiffert, Patricia Petibon és Lawrence Brownlee produkcióival is, míg Sir Willard White a Kékszakállút és a Porgyt énekli. A premierek között szerepel Offenbachtól a Hoffmann meséi, Donizettitől Az ezred lánya, Calixto Bieito napjainkban játszódó Carmenje, Erkel Hunyadi Lászlója, Wagner Parsifalja és Az istenek alkonya című műve, valamint a Sad Case és a Chroma című koreográfiák.
Teljesen új alapokra helyezték a színpadi technikát.
A Vörös Szalonban Erkel Ferenc emléke előtt tisztelegnek. A gyulai Erkel Ferenc Emlékházból két muzeális értékű tárgyat – a zeneszerző bronz mosdótálját és kancsóját – október 1-jéig itt állították ki.
A Nemzeti Galériából kölcsönözték a festményeket: a nézők az előadások előtt és a szünetekben megtekinthetik a három műalkotást, a Madarász Viktor: Hunyadi László búcsúja; Benczúr Gyula: Mátyás és Holubár; Benczúr
Gyula: Mátyás fogadja a pápa követeit című remekműveket.
További érdekességeket és látványos felvételeket találsz a megújult Magyar Állami Operaházról a Ripost7 március 22-én megjelenő számában. Keresd az újságárusoknál!