kulcsár edina
Bangóné Borbély Ildikó az iskolai végzettségével kapcsolatban megtévesztette a közvéleményt és a Magyar Szocialista Párt közösségét, ezért a árt kizárta soraiból.
Az MSZP Országos Elnöksége mai rendkívüli ülésén megállapította, hogy Bangóné Borbély Ildikó az iskolai végzettségével kapcsolatban megtévesztette a közvéleményt és a Magyar Szocialista Párt közösségét, így politikai útjaik elválnak egymástól. A baloldali párt közleményében közölte, hogy a politikus a mai naptól nem tagja az MSZP-nek, a Magyar Szocialista Párt választáson nem indítja, és felszólítja parlamenti mandátuma visszaadására.
A szocialista politikusnak nyilvános, a parlament honlapján elérhető életrajza szerint ugyanis közgazdász végzettsége van, a Budapesti Gazdasági Főiskola Gazdaság és menedzsment karára járt és 2013-ban végzett. A Mandiner közérdekű adatigénylést küldött az intézmény jogutódjának, amely arról tájékoztatta a Mandinert, hogy nyoma sincs Bangóné diplomájának a nyilvántartásukban.
A szocialisták nem először keverednek hasonló ügybe, amikor egy-egy politikusuk vagy tisztségviselőjük végzettsége kapcsán kétség merül fel, és ennek kapcsán hamisnak bizonyul az életrajzuk.
Májusban, az Economistnak adott interjúját követően kiderült, hogy Karácsony Gergely főpolgármester nem tud angolul, illetve a nemzetközi sajtószereplésein és megbeszélésein tolmácsot használ. Megpróbálta ugyan elhitetni, hogy van középfokú nyelvvizsgája, a Facebook-oldalán megadott egy időpontot, amikor szerinte megszerezte az államilag elismert angol nyelvű nyelvvizsgáját, de kiderült, hogy a közzétett időpontban a lektorátusi nyelvvizsgáját kapta meg. Márpedig a két nyelvvizsgatípus finoman szólva sem azonos értékű: utóbbi csupán az alapfoknak feleltethető meg. Vagyis, hazudott arról, hogy államilag elismert angol nyelvű nyelvvizsgával rendelkezik.
Legutóbb pedig hivatalos önéletrajzában tűnt fel egy doktori végzettség, ám a hamis bejegyzést, egy munkatárs hibájának feltüntetve gyorsan levették a főváros weboldaláról. Karácsony azt próbálta elhitetni egy interjúban, hogy a tudta nélkül „valaki beleírta” a doktorátust az életrajzába.
A momentumos Hajnal Miklós sem szerénykedett, ő Bangónéhoz hasonlóan szintén közgazdásznak adta ki magát. Az előválasztási önéletrajzából kiderült, csak egy nemzetközi érettségivel rendelkezik Hajnal Miklós, a Momentum elnökségi tagja. A momentumos politikus éveken át hazudott.
Fekete-Győr András, a Momentum volt elnöke erre azt mondta, hogy szerinte nem kell diploma ahhoz, hogy valaki közgazdásznak nevezhesse magát.