tóth gabi
A főpolgármester eddigi regnálása alatt döbbenetes változásokat hozott Budapest és a fővárosban élők, dolgozók számára. Ezekből szemezgetett a Ripost7.
Felháborító, ésszerűtlen és bicskanyitogató lépések sora köthető Karácsony Gergely nevéhez, aki főpolgármesterként egyre-másra hozza szinte minden téren a botrányos döntéseket.
Karácsony Gergely főpolgármester már a megválasztása előtti hónapokban arról beszélt, hogy ki kell szorítani az autósokat Budapestről. A nagykörúti „ideiglenes” biciklisávok miatt óriási dugók alakultak ki a városban.
Erre tett rá még egy lapáttal, hogy egy időben kezdődött meg a fővárosban több olyan nagyberuházás, mint a Lánchíd-felújítás, és a Blaha Lujza tér átépítése.
A főváros úgy spórol a Főkert költségvetésén, hogy 344 millióról 180 millió forintra vágták meg a pénzüket, ezért kitaláltak egy hangzatos projektet, a „kísérleti alternatív gyepgazdálkodást”, és elnevezték az érintett területeket méhlegelőnek. Ez egyébként nem rossz ötlet, ha jó helyen van a méhlegelő, és gondozzák: de mit csinált ehelyett a főváros? Kitettek pár táblát, majd egyszerűen nem kaszálták a területet. Az eredmény? Elburjánzó gaztenger színesítette a közparkokat a városban.
A Budapest ékkövének tartott Clark Ádám téri virágágyás túlélte a kommunizmust, a szovjet tankokat, Rákosit és Kádárt, de a baloldali „zöld” városvezetés eltüntette. Most a helyén egy beton körforgalom van, természetesen az elmaradhatatlan biciklisávval az autósok között.
Háromezer szemetest szerelt le 2021 januártól kezdődően a Fővárosi Önkormányzat, hogy ne kelljen költeni a szemét elszállítására, emiatt Budapest utcáin több helyen zsákokban áll a szemét. Ezzel a 390 milliárdos budapesti költségvetésben 120 millió forintot akartak megspórolni (vagyis a költségvetés 0,03 százalékát).
A frankfurti használt villamosok beszerzését érintő 7 milliárd forintos ügyletről Karácsony Gergely még júniusban, a rendkívüli jogrend utolsó napján, egy személyben döntött. Frankfurt azért selejtezte le a villamosokat, mert azok nem klimatizálhatók, nyáron nagy bennük a forróság. A Közbeszerzési Döntőbizottság több súlyos jogsértést is feltárt a BKV-nál az ügyben, 150 millió forintos bírságra kötelezte a vállalatot.
A főváros vezetése először a pandémiára hivatkozva függesztette fel a menetrend szerinti közlekedést a Dunán, amit aztán a kormány szervezett meg Karácsonyék helyett.
A főváros ősz elején még kitartott amellett, hogy jövőre újraindítják a BKV menetrend szerinti járatait, amelyhez üzemeltető céget keresett. A busz- és villamostenderekhez hasonlóan gyanús körülmények között írta ki dunai hajótenderét a BKV. Azonban gyorsan kiderült, hogy a győztesnek kihirdetni szándékozott cégnek semmilyen referenciája nincs.
Karácsony azt ígérte, magukon kezdik a spórolást, de már tavaly januárban kiderült, milliós pulykapénzt kaptak fővárosi tanácsadók 2020 végén: Jávor Benedek 811 ezer forintot, a főpolgármester kabinetvezetője, Balogh Samu 1,2 millió forintot.
A jutalmazottak között szerepelt Rényi Ádám kommunikációs igazgató 811 ezer forintos, valamint Misetics Bálint, a főpolgármester lakhatási és szociális főtanácsadója 805 ezer forintos tétellel. A főpolgármester a kampány- és Facebook-guru Gál J. Zoltánról sem feledkezett meg, ő 711 ezer forintot kapott az adófizetők pénzéből.