tóth gabi
Letartóztatásban marad a makói kettős gyilkosság miatt nem jogerősen életfogytiglanra ítélt férfi.
A Szegedi Fellebbviteli Főügyészség indítványával egyezően a Szegedi Ítélőtábla helybenhagyta a Szegedi Törvényszék letartóztatást fenntartó határozatát a különös kegyetlenséggel, több emberen elkövetett emberölés bűntette miatt elsőfokon elítélt férfi ügyében.
Az ítélet szerint a férfi 2004 novemberében Makón, az egyik idős sértett által egyedül lakott ingatlan melléképületében elrejtőzött, majd az oda érkező nőt egy vascsővel brutálisan bántalmazta.
Az idős asszony ennek következtében a földre zuhant, majd meghalt. Az asszony 51 éves lánya rövid időn belül megérkezett a házba, hogy meglátogassa édesanyját, ahol felfedezte a férfit, majd dulakodni kezdtek. A férfi ekkor a nőt egy késsel nyakon szúrta, majd egy vascsővel többször fejen ütötte.
A nő már magatehetetlen állapotban feküdt, amikor a férfi a nyakát később elvágta.
A delmagyar.hu beszámolt róla, hogy a holttesteket újságpapírral betakarta, majd a vascsövet hátrahagyva távozott.
A Szegedi Törvényszék nem jogerős ítéletével a férfit életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélte azzal, hogy legkorábban 30 év kitöltését követően bocsátható feltételes szabadságra. Az elsőfokú ítélet ellen az ügyészség súlyosítás, a feltételes szabadságra bocsátás lehetőségéből történő kizárás, a férfi és védője felmentés illetve enyhítés érdekében jelentett be fellebbezést.
Miután az elsőfokú ítélet nem emelkedett jogerőre, a törvényszék döntött a kényszerintézkedésről és a férfi letartóztatását a másodfokú határozat kihirdetéséig fenntartotta. A végzés ellen a védő jelentett be fellebbezést védence szabadlábra helyezése érdekében.
Az ügyben másodfokon eljáró Szegedi Ítélőtábla egyetértve a Szegedi Fellebbviteli Főügyészség indítványával megállapította, hogy a nem jogerősen életfogytig tartó szabadságvesztésre ítélt férfi esetében különösen fokozott a szökés, elrejtőzés veszélye. A férfit a jelen ügyben a terhére rótt bűncselekmény elkövetése után megvalósított cselekményei miatt is elítélték, így vonatkozásában megállapítható a bűnismétlés veszélye is. Erre figyelemmel a férfi esetében a legszigorúbb kényszerintézkedés tekinthető szükségesnek és arányosnak.
A Szegedi Ítélőtábla végzésével a kényszerintézkedés tárgyában hozott határozat véglegessé vált, míg az ítélet elleni fellebbezésekről az ítélőtábla a későbbiekben dönt.