RETRO RÁDIÓ

A koronavírus árváinak gyűjt a Neked énekelek, a TV2 adománygyűjtő gálaestje

A koronavírus árváinak gyűjt a Neked énekelek, a TV2 adománygyűjtő gálaestje
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2021. 05. 30. 20:00

Stohl András, Till Attila és Várkonyi Andrea a műsorvezetője a TV2 jótékonysági gálaestjének. Minden sms 500 forintot ér.

Elkezdődött a TV2-n a Neked énekelek című műsor, az Áder János és felesége, Herczegh Anita által létrehozott Regőczi István Alapítványnak gyűjtenek adományokat. Az alapítvány a koronavírus-járvány miatt a szüleiket elvesztő gyerekek megsegítését tűzte ki célul.

LGT-dallal és rengeteg sztárral indult a műsor vasárnap este.

Rögtön az első produkcióval magasra tette a lécet a TV2 koronavírus-árvák megsegítésére szervezett adománygyűjtő műsora, a Neked énekelek: gyakorlatilag egy igazi all-star produkciót kaphattunk, az LGT örök érvényű slágere, a Nem adom fel pedig tökéletes dalválasztásnak bizonyult.

A nagyszabású gálaműsorban a Mintaapák sztárjai közreműködésével Leslie Mandoki, Demjén Ferenc és a Séfek Séfe exkluzív felajánlásaira fogadják a liciteket.

Magyarország legnevesebb előadói álltak színpadra a jó ügy érdekében.

A Nemzeti Humanitárius Koordinációs Tanács jóvoltából idén is a 1357-es adományvonalon keresztül tudják a nézők segíteni a rászorulókat. Minden hívás és SMS 500 forinttal segíti az alapítvány munkáját. A bevétel teljes egészében a szervezethez kerül. Az adományvonal nemcsak az adás napján, hanem már május 25-től gyűjtötte a felajánlásokat.

Az adományvonal mellett a TV2 stúdiójában a Mintaapák főszereplői, Kamarás Iván, Makranczi Zalán, Mészáros Béla és Száraz Dénes várják az egyéni felajánlásokat, valamint náluk lehet licitálni az árverésen: Leslie Mandoki egyedülálló, privát koncertjére, amit a licitnyerő kertjében, otthonában ad majd a világhírű zenész, egy Demjén Ferenc és Horváth Charlie által dedikált, bekeretezett Demjén Ferenc koncertplakátra, 100.000 forintos kikiáltási áron, valamint a Séfek Séfe adásban is látható menüsorára, szintén 100.000 forintos induló ártól.

A Mintaapákat a 06-1-467-66-66 telefonszámon lehet hívni az adás ideje alatt. A stúdióban Tilla segítségével követik a licitek alakulását.

Mint ahogy azt a Ripost megírta, édesanyák, édesapák haltak meg rövid idő leforgása alatt, gyerekek százai maradtak árván vagy félárván. A köztársasági elnök felesége alapítványt hoz létre, hogy hosszútávon segíthesse ezeket a gyerekeket.

Pótolni nem lehet a pótolhatatlant, a szülők hiányát, de segíteni lehet a továbblépést. A koronavírus miatt árván maradt gyermekek megsegítésére Alapítványt hoz létre Áder János köztársasági elnök és felesége, Herczegh Anita. „Ez az alapítvány próbál olyan helyzetet teremteni, legalábbis anyagi értelemben, a gyerekek fejlődése, továbbtanulása, továbbmenetele, képzése, nyelvtanulása tekintetében, mintha az édesapjuk vagy az édesanyjuk életben maradt volna és tudna róluk gondoskodni” – mondta Áder János. Kihangsúlyozta: nem csak a tragédia után, hanem a nagykorúságukig akarnak segíteni a Covid-árváknak. Az anyagiak mellett személyre szabottan jogi és pszichológiai segítséget fognak nyújtani a rászoruló gyermekeknek.

Az árvák segítőjéről nevezték el az alapítványt

Sokat gondolkodtak az alapítvány nevén, végül Regőczi István neve mellett döntöttek, mert a katolikus pap egész életében árva gyerekekről gondoskodott. Az alapítványt még nem jegyezték be, de a jogi előkészítő munkálatok már befejeződtek és kész az alapító okirat is.

 

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.