RETRO RÁDIÓ

Módosíthatják az időseknek járó vásárlási idősávot

Módosíthatják az időseknek járó vásárlási idősávot
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2020. 04. 23. 10:00

Csökkentenék a 65 év felettiek számára jelenleg kiszabott délelőtti vásárlási idősávot a boltokban, de egy engedményt is tennének a számukra.

Jelenleg délelőtt 9 és 12 között csak a 65 év felettiek mehetnek az élelmiszerboltokba és gyógyszertárakba. Ezt a háromórás időszakot csökkentenék kétórásra, a nemzetközi mintáknak megfelelően. De ezzel szemben megszűnne a szombati napok korlátozása, vagyis szabadon bármikor mehetne vásárolni az idősebb korosztály is.

Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay

Ez persze nem zárja ki, hogy számukra továbbra is javasolt inkább otthonaikban maradni a hét összes napján. Hiszen a járvány elleni védekezéshez mérvadó a koronavírus által veszélyeztetettebb idősek védelme - írja a Blikk.

A változtatásokat egyébként azért tartják szükségesnek, mivel a nyugdíjasok idősávjában nagyon visszaesett a forgalom, még előtte és utána túl sokan rohamozták meg az üzleteket.

Ripost hírek
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.