Létrehozva: 2020.02.10.

Nagy cégek nevében verik át az embereket

Újabb módszerrel próbálkoznak a csalók. A Magyar Posta, a Google és a Telekom nevében jelennek meg játékok a telefonon. A felugró ablak értékes nyereményeket, többnyire telefonokat ígér.

„A játék teljesen hivatalosnak tűnik, a Posta és Telekom és a Google oldalához megtévesztően hasonló felülettel, betűtípussal„ – mondta el lapunknak Gábor, aki majdnem be is dőlt az átverésnek, csak az utolsó pillanatban vette észre, hogy itt az adataira ácsingóznak.

Olvasónk egymás utáni napokon kapott értesítéseket ezekről a játékokról, több alkalommal is. Mindhárom ugyan arról szólt: néhány kérdés megválaszolása után kiírták, hogy „Gratulálok, nyertél”. Itt lett Gábor számára gyanús a dolog, ugyanis a nyeremény elküldéséért cserében azt kérték, utaljon el 324 forintot és adja meg az adatait.

„Nem nagy összeg, főként ahhoz képest, hogy a nyeremény, amivel kecsegtettek, a legdrágább, legmenőbb telefonok egyike” – mesélte Gábor. Szerinte azért is hitelesnek tűnik a játék, mert alatta arccal és névvel ellátott hozzászólások vannak, amik mind arról szólnak, hogy mások már megkapták a nyereményt. Gyanús viszont az is, hogy sürgetik a játékost.

„Már csak három nyeremény van!” „A Samsung elfogyott, már csak Iphone-t lehet nyerni!” Ilyen és ehhez hasonló kiírásokkal keltik az emberben azt az érzést, hogy ha most ezt kihagyja, nem lesz több alkalom – tette hozzá Gábor.

„Gyanakvásra adhat okot már az is, ha olyan nyereményjátékról kap értesítést, amely ismeretlen önnek. Érdemes ellenőrizni a Posta honlapján, ahol minden akciót közzéteszünk” - szól a figyelmeztetés. A Telekom és a Google nem tett közzé újabb figyelmeztetést, de korábban már ők is közölték, hogy ilyen módon nem hirdetnek játékot.

„Sajnos időről időre előfordul, hogy adathalászok visszaélnek nagy szolgáltatók nevével, ezeknek az ügyfelek mellett maguk a vállalatok is kárvallottjai.” – közölte a Ripost-tal a cég sajtóosztálya egy korábbi eset kapcsán. Elmondták: a csalás célja nem a megjelenített összeg befizettetése, hanem további postaláda jelszó és bankkártya adatok megszerzése, ezért különösen óvatosnak és körültekintőnek kell lenni. Ha a tökéletesen utánzott logó és arculat megtévesztő is, mindig ellenőrizzük a weboldal címét. Ez sosem egyszerűen a cég neve .hu vagy .com-mal. Ha a http jelzés mellett nincs ott az s betű, ami a security rövidítése, vagyis jelzi, hogy biztonságos a weboldal, az is gyanakodásra adhat okot.

 

Ez is érdekelhet

origo.hu

Megőrlülnek a vásárlók az IKEA 140 forintos akciójától

origo.hu

Döbbenet a Lidlben, fegyveres rendőrök rohantak ki a helyszínre

hirtv.hu

Kiderült, ki írta az elhíresült adatvédelmi nyilatkozatot

ripost.hu

Őrült tavaszi szerelem: 3 csillagjegyre most igazi boldogság vár

hirtv.hu

Ilaria Salis újabb nyílt levelet írt magyarországi börtönéből

origo.hu

Ördög Nóra hatalmas bejelentést tett - kép

she.life.hu

A hajszolt életvitel nem lehet kifogás, vedd komolyan a vashiányt (hirdetés)

videa.hu

Alu paratha, a burgonyával töltött boldogságlepény -receptvideó ( hirdetés)

origo.hu

A világ legjobb csapata újra Budapesten (hirdetés)

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek

INSIDER

Karácsony lebuktatta magát: olyan interjút adott, hogy rengetegen fordítanak neki hátat

INSIDER

Összement a tejföl, a túró és a mosogatógép kapszula is kevesebb lett! Mutatjuk a konkrét termékeket

INSIDER

Mutatjuk a gyermekvédelmi törvénycsomag pontjait, komoly szigorítások léphetnek életbe

INSIDER

Követői tették helyre a hazugsággal kampányoló Magyar Pétert

INSIDER

Folytatódik a felmelegedés vagy újra be kell gyújtani? - Ekkor ér véget a fűtési szezon

INSIDER

Dömötör Csaba: A magyar baloldal előterjesztette és meg is szavazta a Magyarország elleni EP-jelentést

INSIDER

Magyar Péter háborúpárti

INSIDER

Lázár János: Kik döntenek a migrációról és háborúról?