Menczer Tamás: Az emberek azt várják a vezetőiktől, hogy védjék meg őket!

POLITIK
Létrehozva: 2020.01.06.

Ilyen szigorításokra készül a kormány a győri kettős gyermekgyilkosság miatt

A cél: aki más életére tör, azt ne lehessen feltételes szabadságra bocsátani! Szigoríthatják a feltételes szabadságra bocsátás szabályait. A tavaszi ülésszakon már dönthet az Országgyűlés róla. Idén idén 600 millió forintot költ a kormányzat áldozatsegítésre.

Napvilágot látott Varga Judit igazságügyi miniszter 2019. december 16-án kezdett, átfogó kormányzati vizsgálatának eredménye, amit a kormany.hu oldalon tettek közzé. A vizsgálat azt tisztázta, hogy a győri kettős gyermekgyilkosság előtt a hatóságok részéről történt-e olyan mulasztás, amely nélkül megelőzhető lett volna a tragédia.

Mint ismeretes, decemberben Győrben egy apa megölte két gyerekét, majd saját magával is végzett. Később kiderült, ő volt az, aki korábban kalapáccsal támadta meg a feleségét. Emiatt a bíróság 5 év fegyházbüntetésre ítélte, jó magaviselete miatt azonban pár hónappal a gyilkosság előtt szabadult. Két gyerekét akkor ölte meg, amikor nála voltak láthatáson.

„Mélyen megráztak a közelmúlt tragikus hírei, édesanyaként és nőként együttérzek a fájdalmat elszenvedőkkel” – mondja videójában Varga Judit.

Az igazságügyi miniszter megkereste a Belügyminisztériumot, a Miniszterelnökséget, továbbá a kormányzaton kívüli szervek közül az Országos Bírósági Hivatalt, a Kúriát, a Magyar Igazságügyi Szakértői Kamarát és a Legfőbb Ügyészséget annak érdekében, hogy az ügy vonatkozásában minden releváns információval rendelkezzen.

A jelentés főbb megállapításai alapján a minisztérium a feltételes szabadságra bocsátás szabályainak szigorítását tartja indokoltnak, amelyről már a tavaszi ülésszakon dönthet az Országgyűlés. A cél: aki más életére tör, azt ne lehessen feltételes szabadságra bocsátani!

Zéró tolerancia az erőszakkal szemben.

Az igazságügyi. miniszter kezdeményezte a Kúria elnökénél a joggyakorlat felülvizsgálatát. Meg kell vizsgálni, hogy a bíróságok megfelelő szigorral lépnek-e fel az élet elleni bűncselekmények esetében, érvényesítik-e a középmérték szabályát a büntetés kiszabása során. A bírói joggyakorlat felülvizsgálatát kezdeményezzük a szülői felügyelet és kapcsolattartás, valamint a gyermekelhelyezés tekintetében egyaránt. A gyermekvédelmi jelzőrendszer működését is felül kell vizsgálni mindezzel összefüggésben.

2020 az áldozatsegítés éve az Igazságügyi Minisztériumban. Megduplázzuk az Áldozatsegítő Központok kapacitásait, erre csak idén 600 millió forintot költ a kormányzat.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek