tóth gabi
A leggyakrabban bevetett és legtöbb sikerrel kecsegtető csalásokat mutatja be rengeteg információval és kellő iróniával egy új, 2-3 perces részekből álló sorozat a YouTube-on.
A Csalóakadémia nézői nem csak a kamuzás alapjaival ismerkedhetnek meg, de az unokázós átverés trükkjeivel, az álruhák hatékonyságával és az áldozatok által tutinak vélt rejtekhelyekkel is. A projekt mögött azonban nem bűnözők állnak, hanem a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács (NBT), a profin összerakott szövegeket pedig Gáspár Tibor és Jéger Zsombor színművészek töltik meg élettel.
„A kísérletünk, melyben egy idősebb oktatón és fiatalabb tanítványán keresztül mutatjuk meg, hogyan gondolkodnak a csalók, minden várakozást felülmúlt„ – mondja a Ripost-nak dr. Garamvölgyi László, az NBT kommunikációs igazgatója. A négy epizódot 700 ezernél is többen látták.
„Nagyon jók a visszajelzések, a feszesre vágott, rövid kisfilmekre vevők a fiatalok és sokan fontosnak tartják, hogy megmutassák azokat a szüleiknek, nagyszüleiknek is. Úgy akartuk bemutatni a csalók által gyakran használt módszereket és azok lélektanát, hogy ha valaki élesben találkozik majd azokkal, akkor már a csalási kíséreltnél rájöjjön, át akarják verni, meg akarják lopni” – magyarázza dr. Garamvölgyi László.
A kisfilmekből kiderül, miért adnak pénzt a csalók az áldozatuknak, hogy igazolják magukat a megtévesztők, mitől tűnik valaki igazán munkásnak a kantáros nadrágon túl, s az is, miért nem ismeri fel valaki a saját unokája hangját?
„Dolgozunk a folytatáson. A következő négy rész jövőre várható, melyben többek közt az internetes csalás módszereire hívjuk fel a figyelmet„ – árulta el lapunknak az NBT kommunikációs igazgatója.